AKTUÁLNE: Telekom spúšťa eSIM. Ostatní sa majú čo učiť, budú totiž zadarmo!

Telekom dnes oznámil spustenie eSIM. Aktivovať si ju môžete zadarmo.

Zákazníci Telekomu si od 31. augusta 2021 môžu aktivovať elektronickú SIM kartu. Nová technológia umožní zákazníkom používať mobilné služby elektronicky ako softvér.

eSIM bez extra poplatkov

Telekom ponúkne zákazníkom eSIM bez ďalších extra poplatkov. O eSIM môžu požiadať zákazníci Telekomu s mobilným paušálom či predplatenou kartou. Pre eSIM kartu platí v Telekome štandardný cenník ako pre bežnú SIM kartu. To znamená, že zákazníci si budú môcť aktivovať eSIM k novým paušálom, či vymeniť svoju klasickú SIM kartu za elektronickú bezplatne.

Porovnanie veľkostí
Porovnanie veľkostí

Aktivácia eSIM

O aktiváciu eSIM môžu zákazníci požiadať na ktoromkoľvek Telekom Centre, prípadne telefonicky na bezplatnej zákazníckej linke 0800 123 456.

Proces doručenia eSIM prebieha elektronicky, pričom hneď po vybavení žiadosti dostane zákazník emailom link na QR kód. Nasnímaním QR kódu mobilným zariadením pripojeným k sieti sa zabezpečeným spôsobom nahrá príslušná eSIM karta a jej sieťové identifikátory na eSIM čip do zariadenia. Týmto spôsobom sa stane eSIM karta aktívna so všetkými službami.

Výhody eSIM

eSIM je elektronická SIM karta, s ktorou sa dá štandardne telefonovať, dátovať či posielať SMS správy, rovnako ako cez klasickú plastovú SIM kartu. Jednou z najväčších výhod eSIM je, že sa nemusí fyzicky vkladať do telefónu, ale dá sa do telefónu stiahnuť elektronicky v podobe softvéru. Pri zamknutom zariadení je eSIM chránená pred zneužitím inou osobou a nedá sa vytiahnuť ako klasická SIM karta. Okrem toho elektronická SIM karta predstavuje ekologickejšiu alternatívu: eliminuje potrebu klasických plastových SIM kariet, prispieva k znižovaniu plastového odpadu i ochrane životného prostredia.

Podpora eSIM

Jediné čo zákazník pre aktiváciou eSIM potrebuje je telefón s podporou pre eSIM. Telekom pri štarte podporuje eSIM pre viac ako dve desiatky mobilných zariadení v ponuke od troch popredných výrobcov: Apple, Samsung a Huawei.

APPLESAMSUNGHUAWEI
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone SE (2020)
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20+
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Galaxy Note 20
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 Plus
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
Samsung Galaxy Z Flip 3 5G
Samsung Galaxy Z Fold 3 5G
Huawei P40
Huawei P40 Pro
Huawei Mate 40 Pro

V aktuálnej verzii nie je možné využívať eSIM pre Apple Watch, nakoľko nie je možné stiahnuť eSIM profil pre región Slovenska. Podpora si vyžaduje nasadenie iného profilu a nadstavbu služby eSIM. S týmito hodinkami sa zákazník nepripojí do slovenskej mobilnej siete ani v prípade, ak si Apple Watch zakúpi v zahraničí a použije eSIM zahraničného operátora.