iPhone 14 vraj príde o veľký výrez, ako to ovplyvní funkcionalitu Face ID?

Prechod na kruhový výrez sa má týkať len modelov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Apple pri nadchádzajúcom rade svojich smartfónov, ktorý by mal debutovať ako iPhone 14, zrejme konečne upustí od kontroverzného veľkého výrezu a uplatní rovnaké riešenie ako viacerí Android výrobcovia. Reč je o kruhovom výreze. Je však možné, že táto zmena si vypýta určitú daň, a to predovšetkým na funckionalite Face ID.

Prechod na kruhový výrez sa má podľa novej správy The Elec, na ktorú upozornil server TechRadar, týkať len modelov iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Dva nižšie modely v podobe iPhone 14 a iPhone 14 Max, si vraj aj naďalej ponechajú tradičnú formu výrezu.

Kruhový výrez ponúka mnoho výhod, z ktorých najčastejšie ospevovanou je viac použiteľnej plochy. No na druhú stranu, kruhový výrez bude môcť byť domovom len pre jeden senzor, respektíve selfie fotoaparát.

Niečo za niečo

Apple sa dlho držal veľkého výrezu kvôli Face ID. Technológia, ktorú používa, je síce špičková, no môže taká byť práve vďaka tomu, koľko miesta si pýta. Nakoľko má byť výrez na nových modeloch menší, výrobca bude musieť všetko potrebné napchať do jediného objektívu, čo môže ovplyvniť funkcionalitu možnosti odomykania tvárou. Viac užívateľskej plochy tak môže viesť k menej spoľahlivému systému Face ID.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

Existuje viacero teórií, pričom niektoré poukazujú na možnosť, že Apple potrebné komponenty pre prvotriednu funkcionalitu Face ID umiestni pod displej. Aj v tomto prípade je však otázne, či by fungovala aspoň rovnako dobre ako doteraz.

Rovnako sa mnoho otáznikov spája aj s displejmi. Je takmer isté, že modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max použijú panely s plynulou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Či však táto plynulosť poputuje aj do nižšej dvojice stále nie je isté.

Aktuálna cena modelu iPhone 13 Pro

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať