FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!

Caviar deklaruje, že vyrobených bude len 99 kusov, pričom cena jedného bola stanovená na 6 760 dolárov (5 980 eur). Okrem smartfónu ponúka aj bustu Elon Muska, šéfa spoločnosti Tesla, ktorá je taktiež vyrobená z roztaveného elektromobilu.

iPhone 13 bez akýchkoľvek pochýb patrí medzi najelegantnejšie smartfóny na trhu. To však neznamená, že to nemôže byť ešte lepšie. Zrejme práve to si povedala spoločnosť Caviar, keď vymýšľala spôsob, ako zo špičkového smartfónu od Apple vyrobiť unikátny kúsok, za ktorým sa otočia všetky hlavy. A musíme uznať, že jej finálne riešenie to rozhodne dokáže.

Caviar sa preslávil predovšetkým ako predajca luxusných prevedení malej spotrebnej elektroniky. Do tejto skupiny možno zaradiť napríklad diamantovo-zlatú PlayStation 5 za šialených 499 tisíc dolárov (441 tisíc eur) či v zlate vykúpaný Samsung Galaxy S21 Ultra za 77 tisíc dolárov (68 tisíc eur).

Dá sa povedať, že drahé a vzácne kovy sú pre Caviar tou najdôležitejšou surovinou. Prekvapivo sa však pri špeciálnej verzii modelu iPhone 13 Pro rozhodla pre trochu iný postup. Namiesto zlata či diamantov ho pokrývajú roztavené časti elektromobilu Model 3 od spoločnosti Tesla, o čom svedčí aj jeho názov – Electro.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Podiel roztaveného elektromobilu však nie je 100-percentný. Rám iPhone 13 Pro “Electro” je vyrobený z titánu, pričom cez zadnú stranu sa tiahne PVD vrstva. V tejto oblasti možno nájsť aj kompozitný materiál bielej farby, ktorý je odolný aj voči nárazom. Práve toto je časť vyrobená z karosérie elektromobilu Tesla. Všimnúť si môžeme aj vyryté logo spoločnosti.

Electro je skutočne špeciálnou edíciou. Caviar deklaruje, že vyrobených bude len 99 kusov, pričom cena jedného bola stanovená na 6 760 dolárov (5 980 eur). Okrem smartfónu ponúka aj bustu Elon Muska, šéfa spoločnosti Tesla, ktorá je taktiež vyrobená z roztaveného elektromobilu. Za tú si luxusná značka pýta 3 220 dolárov (2 850 eur), pričom dostupných bude len 27 kusov.

Novú kolekciu spoločnosti Caviar obsahujúcu aj iPhone 13 Pro “Electro” nájdete na tomto linku.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať