Apple má o pár mesiacov predstaviť svoj prvý AR headset, na trh sa však dostane až neskôr

Procesor v headsete vraj ponúkne rovnaký výpočtový výkon ako počítače Mac. Údajne bude schopný fungovať aj samostatne, teda bez potreby pripojenia k iPhonu.

Blíži sa koniec roka, čo znamená, že informátori začínajú vo veľkom špekulovať o tom, čo si na nás svetoznáme technologické firmy chystajú v budúcom roku. V tomto ohľade sa často skloňuje spoločnosť Apple, nie však vždy kvôli smartfónom, hodinkám, notebookom či tabletom. Práve rok 2022 totiž má byť obdobie, kedy nám jabĺčko odhalí svoj vôbec prvý AR headset. O téme informuje server 9to5Mac.

Podľa novej správy (Power On) od Marka Gurmana z Bloomberg Apple skutočne v budúcom roku predstaví headset podporujúci rozšírenú realitu. Dodáva však, že hoci sa predstavenie môže konať už v úvodných mesiacoch, zákazníci sa k nemu dostanú až o čosi neskôr.

Gurman tvrdí, že sa môže zopakovať podobný scenár ako pri pôvodných hodinkách Apple Watch. To znamená, že Apple predstaví produkt, no na trh ho pretlačí až o niekoľko mesiacov neskôr.

Produkt, na ktorý sa oplatí čakať?

Prvý headset spoločnosti má byť pomerne komplikovaným produktom, ktorý sa bude vyznačovať finančne náročným dizajnom a taktiež vymeniteľnými šošovkami. Zrejme tak bude musieť najskôr rozbehnúť spolupráce s vládami po celom svete, konkrétne kvôli šošovkám určeným na predpis. A nielen to. Prepojiť sa bude musieť aj s nemalým počtom výrobcov, nakoľko headset bude vyžadovať náročné technológie, ktoré sa doposiaľ v reťazci neobjavili. To všetko zaberie značné množstvo času.

TIP REDAKCIE
Okamžité platby medzi bankami prichádzajú, prevod peňazí potrvá pár sekúnd

Tieto informácie však súčasne naznačujú, že pôjde skutočne o prelomový a futuristický produkt, na ktorý sa oplatí počkať. Aj z tohto dôvodu tak podľa všetkého Apple usporiada predstavenie o niečo skôr, aby minimalizoval riziko potenciálnych únikov, čo by pokazilo úvodný ošiaľ zo strany verejnosti.

Do predaja sa môže dostať až koncom roka

Koľko si počkáme? Hodinky Apple Watch ako nový produktový rad prišli približne 3 roky od nástupu Tima Cooka na post riaditeľa Apple. Bol pod veľkým nátlakom investorov a zákaznákov, a tak rad predstavil oveľa skôr, než bol schopný ho dostať na pulty obchodov. Na tento okamih sa čakalo až 227 dní. Podobne tomu môže byť aj pri predmetnom AR headsete, nakoľko taktiež ide o nový produktový rad. Analytik Ming-Či Kuo nepriamo potvrdzuje tento predpoklad. Tvrdí, že zariadenie debutuje počas posledných mesiacov 2022.

Ten však k možnému dátumu debutu prihodil aj hŕstku technických špecifikácií. Presné čísla síce neuviedol, no verí, že procesor v headsete ponúkne rovnaký výpočtový výkon ako počítače Mac. Údajne vraj bude schopný fungovať aj samostatne, teda bez potreby pripojenia k iPhonu. Tešiť sa taktiež môžeme aj na podporu širokej škály aplikácií.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať