Pixel Watch

Google konečne vyrobí vlastné smart hodinky, prídu v roku 2022

O hodinkách Pixel Watch sa špekuluje pár rokov, doposiaľ ale žiadne nevznikli.

Trh s inteligentnými hodinkami prekvitá už dlhšiu dobu, no Google do tejto kategórie zariadení zatiaľ neprispel. A to napriek tomu, že vlastnú platformu pre nositeľnú elektroniku vyvíja od roku 2014. Android Wear sa neskôr premenoval na Wear OS a dnes existuje vo verzii 3.0.

Inteligentné hodinky od Google by sme mali konečne spoznať v priebehu budúceho roka. Magazínu The Verge to prezradil zdroj z prostredia výrobcu, rovnako o tejto záležitosti informuje americký Business Insider.

Smart hodinky z produkcie Googlu budú mať rovnakú pozíciu ako smartfóny Pixel. To znamená, že pôjde o ukážku ideálneho spojenia softvéru a hardvéru priamo od jedného výrobcu so včasnými aktualizáciami a dlhou, niekoľkoročnou podporou.

Hodinky by mali byť drahšie ako zariadenia od firmy Fitbit, ktorú Google kúpil pred koncom roka 2019 za 2,1 miliardy dolárov. Ako inak, konkurovať majú hviezde priemyslu, hodinkám Apple Watch.

Internetový gigant pri vývoji hodiniek s najväčšou pravdepodobnosťou využil prostriedky, ktoré získal prevzatím spoločnosti Fitbit. Či už ide o šikovných inžinierov, technológie alebo inovácie chránené patentom.

hodinky
Hodinky Fitbit Versa 3 (2020)

Vzhľadom na očakávanú vyššiu triedu by hodinkám nemalo chýbať nič podstatné. Monitorovanie fyzických aktivít, srdcového tepu, spánku, nasýtenia krvi kyslíkom, EKG, GPS, barometer a možno eSIM, detekcia pádov, bezkontaktné platby cez Google Pay, bohatá ponuka ciferníkov… Bude zaujímavé sledovať, či Google vymyslí niečo, čo konkurencia nemá.

TIP REDAKCIE
Samsung zatvoril aplikačný obchod Tizen, s vlastným OS vo svete smartfónov neuspel

Hodinky sú predbežne označované ako Pixel Watch. Momentálne ale nie je isté, či sa tak budú skutočne nazývať, hoci by toto pomenovanie vzhľadom na aktuálne portfólio Googlu svoju logiku malo. O hodinkách Pixel Watch sa povráva pár rokov, doteraz ale žiadne nevznikli.

hodinky
Hodinky Samsung Galaxy Watch 4

Ku Googlu majú v súčasnosti najbližšie Galaxy Watch 4 z dielne Samsungu. Stali sa prvými hodinkami, ktoré osedlal operačný systém Wear OS 3. Firmy na vývoji základného softvéru spolupracovali, platforma Tizen sa viac-menej zlúčila s Wear OS.

Aj keď sa v minulosti objavilo pár fanúšikovských vizualizácií, skutočná podoba nadchádzajúcich hodiniek zostáva zahalená tajomstvom. Na prvé zábery by sme ale nemali čakať dlho, pokiaľ teda v budúcom roku hodinky naozaj prídu.

Aktuálna cena hodiniek Samsung Galaxy Watch 4

Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať