Samsung chce vydať Galaxy S21 FE, zrejme však bude musieť posunúť debut Galaxy S22

V prípade, že by Samsung začiatkom roka skutočne vydal Galaxy S21 FE, je možné, že debut Galaxy S22 by bol posunutý na časové obdobie okolo MWC, čiže na koniec februára.

Nedávno sme vás informovali o možnosti, že Samsung tento vynechá model Galaxy S21 FE, lacnejší prírastok do rodiny vlajkových lodí predstavených v januári. Presný dôvod v tom čase nepoznal asi nikto. Pod rozhodnutie sa mohol podpísať nedostatok čipov, no taktiež aj pomerne úspešný štart skladacieho Galaxy Z Flip 3. Teraz sa však dozvedáme, že Samsung podľa všetkého nič preskočiť nechce.

Podľa novej správy od SamMobile, na ktorú upozornil web Phandroid, sa Galaxy S21 FE predsa len dočkáme, no nie bez určitých kompromisov. Zdroje publikácie uvádzajú, že Samsung môže v prospech fanúšikovskej edície posunúť debut radu Galaxy S22, ktorý bol pôvodne plánovaný na január budúceho roku.

Prečo? Odpoveď na túto otázku je celkom prostá. Ak by neodložil predstavenie Galaxy S22, Galaxy S21 FE by nadchádzajúci rad vlajkových lodí obral o veľkú časť pozornosti, čo by pre Samsung znamenalo nižšie výnosy. A niet sa čo čudovať. Galaxy S20 FE ponúkal tak skvelý pomer cena/výkon, že si vyslúžil titul TOP voľby pre rok 2020.

galaxy s21 FE

Galaxy S21 FE v januári, Galaxy S22 koncom februára

No na druhú stranu, v určitom smere je toto rozhodnutie celkom nelogické. Začiatok každého roka je v rámci Samsungu vyhradený pre to najlepšie z najlepšieho. Mnohí túžobne očakávajú debut radu Galaxy S22, ktorý má ponúknuť niekoľko výrazných vylepšení, medzi ktoré patrí napríklad aj nový Exynos čipset s grafikou od AMD. Ak by v tomto čase namiesto vlajkových lodí vydal Galaxy S21 FE s už neaktuálnym hardvérom, veľmi by si zrejme nepomohol.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

V prípade, že by Samsung začiatkom roka skutočne vydal Galaxy S21 FE, je možné, že debut Galaxy S22 by bol posunutý na časové obdobie okolo MWC, čiže na koniec februára.

Pripomeňme však, že nejde o oficiálne potvrdenú informáciu, a preto vám ju odporúčame brať so značnou rezervou.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S20 FE 5G

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať