galaxy s21

Staví Samsung na základný model? Galaxy S22 si má z celkového objemu výroby pripisovať vyše 50 %

Samsung údajne plánuje vyrobiť a predať len 20 miliónov modelov Galaxy S22. Pre porovnanie, cieľom pre tohtoročný základný model bolo 30 miliónov kusov.

Samsung má začiatkom budúceho roka predstaviť rad Galaxy S22. Ako už býva zvykom, odhalí nám tri nové modely, a to základný Galaxy S22, vylepšený Galaxy S22+ a vysoko výkonný Galaxy S22 Ultra. Juhokórejský výrobca však údajne staví väčšinu len na jeden model z uvedenej trojice. A ak ste pozorne čítali nadpis, asi už viete, o ktorý ide.

Podľa novej správy od publikácie The Elec, na ktorú upozornil server Android Authority, si má základný Galaxy S22 pripisovať 50 až 60 % z celkového objemu produkcie v rámci nadchádzajúceho radu. Toto percento má byť predpokladom pre plánované expedované množstvo. Zvyšné percentá si majú rovným dielom rozdeliť zvyšné dva modely, a síce Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. “Toto je prvý prípad, kedy Samsung úmyselne predpokladá, že si jeden model zo série pripíše viac ako polovičný podiel v rámci produkcie,” uvádza správa.

Čo sa týka minuloročnej generácie, Galaxy S20 si v tom istom smere pripisoval 40-percentný podiel, Galaxy S20+ zase 40 až 45-percentný podiel. Zvyšok mal ostať najvýkonnejšiemu a najdrahšiemu Galaxy S20 Ultra. Tento rok tomu bolo trochu inak. Galaxy S21 bol zodpovedný za 40 % objemu a Galaxy S21+ si spolu s Galaxy S21 Ultra rozdielili zvyšný priestor po 30 %.

To ale nie je všetko. Samsung údajne plánuje vyrobiť a predať len 20 miliónov modelov Galaxy S22. Pre porovnanie, cieľom pre tohtoročný základný model bola výroba 30 miliónov kusov.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Prehľad dostupných informácií týkajúce sa radu Galaxy S22 nájdete v samostatnom článku.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať