Galaxy S21 FE to má nahnuté: Samsung ho možno nakoniec vôbec nepredstaví

Dôvodom má byť úspešný Galaxy Z Flip 3 a nedostatok čipsetov Snapdragon 888.

O fanúšikovej edícii smartfónu Galaxy S21 sa v online svete povráva od apríla, doteraz ho však Samsung nepredstavil. Po vzore minuloročnej generácie Galaxy S20 FE má smartfón ponúknuť vlastnosti vlajkových lodí za prijateľnejšie peniaze, čo by istotne potešilo nejedného spotrebiteľa.

Galaxy S21 FE mal byť pôvodne, aspoň podľa neoficiálnych zvestí, predstavený v auguste, no nestalo sa tak. Za odložením premiéry mal stáť nedostatok polovodičových komponentov na trhu.

Samsung chcel komplikácie v dodávateľskom reťazci kompenzovať predstavením dvoch verzií smartfónu Galaxy S21 FE – jednu by poháňal čispet Snapdragon 888 a druhú procesor Exynos 2100. Kórejský portál ET News pred pár dňami naznačil, že Samsung problémy s nedostupnosťou čipov vyriešil a spustil hromadnú výrobu zariadenia.

Vzhľadom na to sa očakáva, že Galaxy S21 FE bude predstavený v októbri, respektíve niekedy v posledných troch mesiacoch tohto roka. Všetko ale môže byť inak. Sammobile v odvolaní sa na juhokórejský server DDaily uvádza, že sa tento smartfón nakoniec na trh možno ani nedostane.

Zamerá sa na skladačky

Aj ten píše, že predstavenie smartfónu bolo pôvodne naplánované na polovicu októbra. Podľa neho však výrobca premiéru zrušil a skúma, či ho vôbec niekedy uvedie na trh. Dôvod? Galaxy Z Flip 3.

galaxy s21 FE
Samsung Galaxy Z Flip 3

Najnovšia skladačka s ohybným displejom a konštrukciou do „V“ sa vraj predáva ďaleko lepšie, ako Samsung očakával. Galaxy Z Flip 3 poháňa čipset Snapdragon 888, teda tá istá nedostatková súčiastka, ktorú potrebuje aj Galaxy S21 FE.

Pokiaľ by Samsung model Galaxy S21 FE uviedol do predaja, mohlo by to negatívne ovplyvniť produkciu nielen smartfónu Galaxy Z Flip 3, ale aj drahšieho súrodenca Galaxy Z Fold 3. Tieto zariadenia sú pre výrobcu dôležitejšie. Ide o najnovšie vlajkové lode vybavené pokrokovou zobrazovacou technológiou, ktoré sú navyše zaujímavejšie aj z obchodného hľadiska, generujú vyššie príjmy.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Za 16 dní toľko, ako za celý rok

Vysoký záujem na trhu o skladačku Galaxy Z Flip 3 dokazujú aj čísla z českého a slovenského trhu. Samsung sa v auguste pochválil, že si českí a slovenskí zákazníci za 16 dní predobjednali skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 v množstve, ktoré zodpovedá celoročnému predaju predchádzajúcej generácie skladacích zariadení.

Dodal, že Slováci a Česi uprednostňujú práve model Galaxy Z Flip 3 pred zariadením Galaxy Z Fold 3.

Podľa doteraz zverejnených indícií má byť smartfón Galaxy S21 FE vybavený 6,5-palcovým AMOLED displejom so 120 Hz frekvenciou, čipsetom Snapdragon 888/Exynos 2100, 8 GB RAM, 128 GB úložiskom, 4500 mAh batériou s 25W nabíjaním, stereo reproduktormi a trojitým fotoaparátom.

Galaxy S21 FE stále nie je istotou. Počkáme si, ako sa situácia vyvinie. Azda Samsung zákazníkov čakajúcich dostupnejšiu fanúšikovskú edíciu smartfónu nesklame.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať