V benchmarku sa objavil Samsung Galaxy S22+ s grafikou od AMD. Pozrite si prvé výsledky!

Exynos 2200 má pozostávať z jedného hlavného jadra s taktom 2,59 GHz, troch vysoko výkonných jadier s taktom 2,50 GHz a štyroch úsporných jadier s taktom 1,73 GHz.

Samsung pred pár mesiacmi potvrdil, že vo svojich vlajkových lodiach začne používať grafický čip od spoločnosti AMD. Konkrétne sa stane súčasťou nového špičkového čipsetu Exynos 2200, ktorý by sa mohol objaviť už v zariadeniach z radu Galaxy S22. Tie môže juhokórejský výrobca predstaviť už v januári. Implementácia GPU od AMD sľubuje mnoho šikovných vylepšení, ktoré zaručene neocenia len hráči.

Hoci sme toho o pripravovanom čipsete v poslednom období už čo-to počuli, ani zďaleka nevieme všetko. Čím je však predstavenie bližšie, tým viac informácií preniká na povrch. Tie najnovšie sa týkajú výkonu procesora a vyplývajú z výsledkov Geekbench, v ktorom sa objavil smartfón SM-S906B. Podľa všetkého ide o Galaxy S22+, píše SamMobile.

Smartfón je vybavený čipsetom S5E9925, čo má byť označenie práve pre Exynos 2200, a 8 GB operačnej pamäte. V teste na jedno jadro sa mu podarilo dosiahnuť 1 073 bodov, zatiaľ čo v teste na viac jadier získal 3 389 bodov. To sa síce na prvý pohľad nemusí zdať ako ktovieaký úspech, no údajne to môže byť tým, že zariadenie bolo počas testovania v úspornom režime.

Exynos 2200 ponúkne maximálny takt 2,59 GHz

Exynos 2200 má pozostávať z jedného hlavného jadra s taktom 2,59 GHz, troch vysoko výkonných jadier s taktom 2,50 GHz a štyroch úsporných jadier s taktom 1,73 GHz. Vyzerá to teda tak, že Samsung pri Exynos 2200 zvolil architektúru ARM v8 a AMD RDNA2 Mobile Radeon GPU. Súčasťou výbavy je aj 5G modem.

Pre porovnanie, Snapdragon 888, ktorý bol predstavený koncom minulého roka, disponuje hlavným jadrom s taktom 2,84 GHz, pričom jeho vylepšená verzia v podobe Snapdragon 888+ ponúka jadro s taktom až 2,995 GHz. Znamená to, že nový Exynos bude stále schopný vykonávať menej operácií za sekundu ako už čoskoro rok starý čipset od Qualcommu.

Bude to cítiť? Pravdepodobne je reč o milisekundách, takže rozdiel zrejme pocíti len málokto. Karty však môže značne zamiešať nový Snapdragon, ktorý by sa nám mal ukázať už v decembri.