Samsung odstránil prvé reklamy zo svojich predinštalovaných aplikácií

Aktualizácie spustil 1. októbra.

Spoločnosť Samsung v priebehu augusta potvrdila, že zo svojich dvorných aplikácií odstráni reklamy. Pútače s inzerciou a rôznymi akciami sa zobrazujú v aplikáciách ako Počasie, Zdravie, Témy alebo v platobnej službe Samsung Pay.

Samsung slovo dodržal a do odstraňovania reklám zo svojich základných aplikácií sa už pustil. Dokazujú to reakcie používateľov na komunitnom fóre výrobcu a komentár zamestnanca Samsungu, ktorý uviedol, že reklamy prestali zobrazovať od 1. októbra v aplikáciách Pay a Zdravie.

Výrobca túto skutočnosť potvrdil na domácom trhu, no aj u nás môžeme vidieť, že reklamy z aplikácií zmizli. Aspoň z niektorých. Po otvorení aplikácie Samsung Zdravie sa už v jej hornej časti nenachádza pútač, ktorý v posledných týždňoch odporúčal napríklad kúpu hodiniek Galaxy Watch 4. Obsahovo čistejšia by už mala byť aj aplikácia Počasie.

reklamy
Z čela aplikácie Zdravie zmizol reklamný pútač. Foto: Red.

„Spoločnosť Samsung sa rozhodla ukončiť reklamy v proprietárnych aplikáciách vrátane Samsung Počasie, Samsung Pay a Samsung Témy. Aktualizácia bude pripravená neskôr v tomto roku,” uviedol v auguste šéf mobilnej divízie Samsung Electronics TM Roh.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Používateľom sa prítomnosť reklám v predinštalovaných aplikáciách nepáčila, čo však neprekvapuje. Pokiaľ si používateľ kúpi prémiový smartfón s vysokou cenou, mal by ste dostať čo najlepší zážitok z používania hardvéru a softvéru. Reklamy v základných aplikáciách k tomu určite neprispievajú.

Samsung nie je jedinou firmou, ktorá vo svojich aplikáciách zobrazuje/zobrazovala inzerciu. Všimnúť si to môžeme aj u niektorých čínskych výrobcov, z ktorých je najznámejší asi Xiaomi. Odstraňovanie reklám bude prebiehať postupne. Do konca roka by mali zmiznúť zo všetkých aplikácií Samsung.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať