Vzbura strojov? Takto vyzerá kombinácia robotického psa s útočnou puškou

Je vybavený 6,5 mm poloautomatickou puškou schopnou streľby z až 4 000 metrov. A vyzerá to, že v základnej výbave je obsiahnutý aj tlmič.

Robotika v priebehu posledných dekád pokročila rapídnym tempom. Jedným z fenoménom tejto oblasti sú napríklad robotické psy, z ktorých azda najznámejší vznikol pod rukami spoločnosti Boston Dynamics. Aj takýto na prvý pohľad nevinný neživý miláčik však dokáže slúžiť ako vražedná zbraň. Stačí mu na chrbát pripevniť útočnú pušku.

Áno, niečo také skutočne znie ako zo sci-fi filmu o terminátorovi. Takýto výtvor však naozaj vznikol, a to v spolupráci spoločností SWORD International a Ghost Robotics.

Ako píše server TechSpot, robotický pes, ktorý zároveň slúži ako zbraň hromadného ničenia, debutoval na výročnom stretnutí Asociácie americkej armády vo Washingtone, hlavnom meste USA. Hoci spoločnosti neprezradili podrobné špecifikácie, vieme, že robot je vybavený 6,5 mm poloautomatickou puškou schopnou streľby z až 4 000 metrov. A vyzerá to, že v základnej výbave je obsiahnutý aj tlmič.

TIP REDAKCIE
Zákaz akéhokoľvek používania smartfónu v aute: Zákon prešiel aj s veľkými pokutami

Budúcnosť bezpilotných zbraňových systémov

“SWORD Defense Systems SPUR je budúcnosť bezpilotných zbraňových systémov. A táto budúcnosť je teraz,” stojí v stručnom a zároveň mierne hrôzostrašnom opise.

Spoločnosť Ghost Robotics uvádza, že robotický pes sa dokáže takmer okamžite postaviť po akomkoľvek pošmyknutí či páde, pričom pohybu je schopný aj za použitia tzv. slepého režimu.

Je zrejmé, že takýto “produkt” nie je (a dúfajme nikdy nebude) dostupný pre širokú verejnosť, ale výhradne pre armádu, respektíve vojenské účely. Nejde pritom o prvý prípad, kedy sa v tomto smere využívajú výdobytky modernej robotiky. Armády už dlhé roky pri svojich misiach používajú drony, ktoré taktiež bývajú vybavené poloautomatickými zbraňami.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať