Vyhľadávač Google

VEĽKÁ ZMENA: Google mení to, ako vám ukáže výsledky vyhľadávania

Iba na mobiloch, desktop zatiaľ zostáva bez zmeny.

Vyhľadávač Google ako brána k informáciám z celého sveta prejde možno nenápadnou, no dôležitou zmenou. Výsledky vyhľadávania sa už nebudú zobrazovať na jednotlivých stránkach, načítavať sa budú nepretržite.

Zmena ovplyvní vyhľadávač v mobilných zariadeniach, respektíve mobilnú stránku Google. Keď teraz prejdete na koniec stránky s výsledkami vyhľadávania, ďalšie si vygenerujete pomocou tlačidla „Zobraziť viac.“

Načítajú sa automaticky

Toto tlačidlo už nebude dôležité. Ďalšie výsledky sa načítajú automaticky vždy, keď prídete na koniec stránky. Google tvrdí, že to používateľom zabezpečí „bezproblémovejšiu a intuitívnejšiu“ prácu s vyhľadávačom.

vyhladavac

Takzvané nepretržité načítavanie nie je vo svete mobilných aplikácií a webov ničím novým. Dobre ho poznáme napríklad zo sociálnych sietí. Na takom Facebooku môžeme posúvať informačný kanál s novinkami v podstate donekonečna.

Google poznamenal, že ľudia majú pri vyhľadávaní informácií tendenciu prehliadať nasledujúce stránky s výsledkami vyhľadávania. Dobre to poznáme najmä z desktopov. Často zostaneme na prvej stránke s najrelevantnejšími výsledkami. Stránku číslo 2, 3 alebo nebodaj 4 neraz ignorujeme.

TIP REDAKCIE
Päťoká Nokia 9 nakoniec nedostane aktualizáciu na Android 11

Pri otvorenejších otázkach alebo zložitejších dopytoch sa ale na ďalších stránkach môžu zobrazovať rovnako užitočné výsledky. Nepretržité posúvanie na mobilnej stránke google.com si najskôr vyskúšajú používatelia z USA. Ohraničené je vyhľadávaním v anglickom jazyku.

Neskôr by sa malo dostať aj ďalších krajín. Postupné rozširovanie dostupnosti môže trvať niekoľko mesiacov. Desktopový vyhľadávač zostáva bez zmeny.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať