paypal

Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest

Miliardový obchod sa neuskutoční.

Spoločnosť PayPal prevádzkujúca rovnomenný internetový platobný systém uviedla, že nerokuje o akvizícii so sociálnou sieťou Pinterest. Zareagovala tak na špekulácie, ktoré sa objavili v priebehu minulého týždňa.

O možnom odkúpení sociálnej siete Pinterest spoločnosťou PayPal informoval minulú stredu ako prvý spravodajský server Bloomberg. Neskôr s rovnakou správou prišiel aj Reuters, pričom uviedol, že sa firmy zhodli na cene približne 70 dolárov za jednu akciu.

Celkovú transakciu odhadol na 45 miliárd dolárov (39 miliárd eur) s tým, že väčšiu časť tejto sumy zaplatí spoločnosť v akciách. Pokiaľ by obchod prebehol, išlo by o jednu z najväčších akvizícií v oblasti sociálnych médií.

Prekonala by aj Microsoft, ktorý v roku 2016 zaplatil za profesijnú sociálnu sieť LinkedIn 26,2 miliardy dolárov. Z obchodu ale asi nič nebude. PayPal pre Reuters potvrdil, že o akvizícii neuvažuje.

paypal
Foto: Pinterest

PayPal si mal kúpou Pinterestu zabezpečiť silnejšiu pozíciu na trhu s online nakupovaním. Spotrebitelia totižto čoraz viac cez internet nakupujú produkty, ktoré vidia na sociálnych sieťach ako Instagram, TikTok a taktiež spomínaný Pinterest. Výrobky na nich neprezentujú len samotní výrobcovia a značky, ale aj rôzni influenceri.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

K špekuláciám o prevzatí Pinterestu mohol prispieť aj odchod jedného zo spoluzakladateľov sociálnej siete Evana Sharpa. V priebehu októbra oznámil, že opúšťa pozíciu šéfa kreatívneho oddelenia a prechádza k spoločnosti LoveFrom.

Ide o firmu, ktorú založil Jony Ive, bývalý dizajnér Apple, ktorý je zodpovedný za vzhľad mnohých produktov značky. V kalifornskej spoločnosti strávil dlhých 27 rokov, kariéru v nej začal v roku 1992.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať