pinterest

PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Nakupovanie cez sociálne siete je čoraz atraktívnejšie.

V online priemysle sa pravdepodobne schyľuje k veľkému obchodu. Spoločnosť PayPal prevádzkujúca internetový platobný systém údajne rokuje o prevzatí sociálnej siete Pinterest, informuje spravodajstvo CNBC.

Podľa zdrojov CNBC sa diskusie o prevzatí nachádzajú v záverečných fázach. To znamená, že by sme sa mohli čoskoro dočkať oficiálneho potvrdenia akvizície. Správu o potenciálnom predaji sociálnej siete Pinterest priniesla aj agentúra Bloomberg.

Tá odhaduje hodnotu transakcie na závratných 39 miliárd eur (po prepočte). PayPal má podstatnú časť tejto sumy zaplatiť v akciách spoločnosti, firmy sa dohodli na cene približne 70 dolárov za jednu akciu.

Na prvý pohľad sa zdá, že platformy PayPal a Pinterest toho nemajú veľa spoločného. V prvom menovanom prípade je reč o internetovom platobnom systéme, v tom druhom o sociálnej sieti, ktorá sa zameriava na zdieľanie obrázkov a fotografií.

pinterest
Ilustr. foto: piqsels.com

PayPal si prevzatím Pinterestu môže zabezpečiť silnejšie postavenie v oblasti online nakupovania cez sociálne siete, kde Pinterest aktívne pôsobí od roku 2015. Mnoho používateľov využíva sociálnu sieť ako inšpiráciu pri plánovaní a realizovaní nákupov cez internet.

Podobným smerom sa rozvíja aj konkurencia. Dobrým príkladom je napríklad Instagram, ktorý Facebook upravil tak, aby mohli používatelia nakupovať tovary prostredníctvom bežných príspevkov či príbehov. Nedávno v aplikácii pribudla samostatná karta „Obchod“ obsahujúca kolekcie rozličných produktov.

TIP REDAKCIE
Dimensity 9000: Vlajkový čipset od MediaTeku bude 2x drahší než jeho predchodca

Pinterest má povahu bezpečnej sociálnej siete. Dezinformácie a nevhodné príspevky sa na nej nezobrazujú v takej miere ako na Facebooku alebo Twitteri. Sociálna sieť funguje ako akási nástenka, kde používatelia umiestňujú fotky a videá, ktoré ich zaujmú.

Nakupovanie cez internet sa počas pandémie zintenzívnilo, na čom sa zviezol aj PayPal. Niektoré firmy umožnili zákazníkom zakúpiť si tovar s tým, že naň zaplatia až neskôr. PayPal zareagoval vlastným riešením, ktoré nazval „Pay in 4“.

Platbu za nákup si môžu zákazníci rozdeliť na štyri splátky, ktoré sú oslobodené od úrokov a iných poplatkov. Služba tiež začala podporovať kryptomeny.

PayPal naposledy zaujal v septembri minulého roka, kedy sa odhodlal vyberať poplatky od neaktívnych účtov. Ak sa niekto do svojho účtu v posledných 12 mesiacoch neprihlásil, služba si od neho vypýtala 12 eur. Takzvaný poplatok za neaktivitu mnohí kritizovali.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať