ferrari

Navrhne Jony Ive elektrické Ferrari? Bývalý dizajnér Apple má nového klienta

Jony Ive je považovaný za geniálneho dizajnéra. 27 rokov pôsobil v spoločnosti Apple, kde zodpovedal za vzhľad špičkových produktov iMac, iPod, iPad a, samozrejme, smartfónu iPhone. Britský dizajnér v roku 2019 svoje pôsobisko opustil a spolu s Marcom Newsonom založil firmu LoveFrom.

Jony Ive sa prostredníctvom spoločnosti LoveFrom nepustil do nového odvetvia, zostal verný dizajnu. Napriek zvučnému menu je práca firmy pomerne neznáma. Teda, ak si odmyslíme Apple, ktorý sa stal v roku 2019 jej prvým klientom. Jony Ive tiež upravil vzhľad webu služby AirBnb sprostredkujúcej prenájom ubytovania.

Názov firmy je inšpirovaný Stevom Jobsom, ikonickým spoluzakladateľom Apple. Ten vždy tvrdil, že produkty by mali byť navrhované s láskou a citom, pretože jedine tak to zákazníci ocenia.

Jony Ive a Ferrari

Bloomberg pred pár dňami prezradil, že Jony Ive nadviazal spoluprácu s výrobcom luxusných športových automobilov Ferrari, ktorý patrí materskému holdingu Exor. O kreatívnom partnerstve s dizajnérskym štúdiom LoveFrom informuje Ferrari vo svojom blogu.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Podľa textu pôjde o dlhodobú spoluprácu, ktorej výsledkom má byť spojenie legendárneho výkonu a excelentnosti Ferrari s bezkonkurenčnými skúsenosťami a kreativitou spoločnosti LoveFrom.

V portfóliu Exoru sa nachádza viacero značiek, ktoré nepôsobia len v automobilovom priemysle, ale aj v odvetví módy či masmédií. Na pracovnom stole dizajnéra by sa tak mohli ocitnúť aj iné projekty než Ferrari.

Jony Ive
Jony Ive a súčasný šéf Apple Tim Cook po predstavení smartfónu iPhone XR (2018). Foto: Apple

Popri superlatívoch a pochvalných vyjadreniach však Ferrari neprezradilo nič konkrétne. Nevieme teda presne, na čom bude vlastne Jony Ive pracovať.

Pravdepodobne sa bude venovať prvému elektromobilu Ferrari, ktorý uzrie svetlo sveta v roku 2025. Môže navrhnúť dizajn karosérie, skôr by sme ho ale videli v interiéri, kde by sa to malo, vzhľadom na pokrokový charakter vozidla, hemžiť elektronikou, displeji a dotykovými plochami.

Úhľadný dizajn super moderného kokpitu nie je vo svete elektromobilov zrovna pravidlom. Niekedy to vyzerá, že automobilky len zobrali displej a náhodne ho nalepili prístrojovú dosku. Bude nové Ferrari ako iPhone? Necháme sa prekvapiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať