odstranenie

Neželaný objekt na fotke? Tento online nástroj ho hravo vymaže

Bez technických znalostí, rýchlo a jednoducho.

Upravovanie rodinných, dovolenkových a vlastne akýchkoľvek fotiek nemusí končiť iba pri aplikovaní vhodného filtra. Pomocou múdreho softvéru dokážete z fotiek odstraňovať rôzne objekty alebo osoby, ktoré vám vbehli do záberu.

Fotografovanie v zaľudnených uliciach miest či niekde vo vychytenej destinácii sa asi nezaobíde bez toho, aby sa vo vašom zábere neobjavil náhodný okoloidúci. Cudzinec v zábere môže takýmto spôsobom pokaziť rodinnú fotku alebo trebárs skupinovú selfie.

Ani inak bežné objekty sa nemusia vždy hodiť. Fotografia krásnej ulice v historickom centre nejakého mesta by vyzerala lepšie, keby na nej nebol vidieť ten preplnený odpadkový kôš.

Tieto veci sa dajú z fotiek jednoducho odstrániť bez toho, aby ste museli na majstrovskej úrovni ovládať Photoshop. Postačí vám na to pár klikov na webe cleanup.pictures, upozornil naň server The Verge.

Online nástroj robí presne to, čo sme popísali vyššie. Z fotiek odstráni akékoľvek rušivé prvky. Stačí vybraný objekt označiť zvýrazňovačom a o všetko ostatné sa postará softvér so strojovým učením.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Edge 20 Pro: Neobyčajne obyčajný smartfón za dobrý peniaz

Ten, mimochodom, pochádza od Samsungu, presnejšie z jeho softvérovej AI divízie. Web ho využíva na základe licencie otvoreného zdroja.

objekt
Pred úpravou…
fotografia
…po úprave.

Kvalita takýchto automatizovaných systémov nezvykla byť vysoká, no s príchodom umelej inteligencie fungujú čoraz lepšie. Dôkazom toho je aj nástroj cleanup.pictures, ktorý dokáže objekt z fotky odstrániť tak, že nikto nič nespozná. Nepodarí sa mu to ale vždy, zmiasť ho môže napríklad zložitá textúra.

Pokiaľ si chcete cleanup.pictures vyskúšať, prejdite na túto adresu. Nemusíte sa nikam registrovať, prihlasovať ani nič platiť. Jednoducho nahráte fotku, označíte objekt eliminácie a stiahnete si ju naspäť v novej podobe. Ako to funguje, môžete vidieť na ukážkovej snímke v texte.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať