Huawei Mate 40 staví na výkonnejší zoom, naznačuje prvá ukážková fotografia

Už vieme, že Huawei 22. októbra predstaví novú generáciu vlajkových lodí radu Mate, ktoré by mali opäť prepísať rebríčky najlepších mobilných fotoaparátov. 

Už vieme, že Huawei 22. októbra predstaví novú generáciu vlajkových lodí radu Mate, ktoré by mali opäť prepísať rebríčky najlepších mobilných fotoaparátov. 

Vyzerá to, že Huawei predstaví dovedna štyri rôzne verzie – od základnej Mate 40, cez Pro a Pro+ model, až po luxusnú edíciu Porsche Design. Skôr ako špecifikácia je otázna dostupnosť, keďže Huawei stratil prístup k výrobným kapacitám TSMC.

TSMC pre Huawei produkoval čipsety Kirin. Kvôli sankciám americkej vlády musel tento výrobca polovodičových komponentov spoluprácu s Huawei ukončiť. Huawei preto nemusí mať k dispozícii dostatok nových 5 nm procesorov, ktoré budú poháňať avizované high-end smartfóny.

Podstatnú časť produkcie tak môže nasmerovať na domáci čínsky, resp. ázijský trh, kde sa Huawei teší viac ako len dobrej zákazníckej priazni. Späť k fotoaparátu, Mate 40 by mohol zase raz okúzliť fotoaparátom s ešte výkonnejším priblížením.

Mate 40 Pro
Foto: Hua Hegang/Weibo

Naznačuje to fotka, ktorú na sociálnej sieti Weibo zdieľal Hua Hegang, prezident mobilnej divízie spoločnosti Huawei. Snímka, ktorá má pochádzať práve z očakávaného modelu Mate 40, zachytáva Mesiac, pričom vznikla za bieleho dňa v ranných hodinách.

Ak budeme počítať s tým, že fotka bola zhotovená s maximálnym možným priblížením, jej kvalita je rozhodne pôsobivá. Huawei istotne staví na inovácie v oblasti mobilnej fotografie, či však budú výrazné, alebo len kozmetické, sa dozvieme 22. októbra.

Zverejnená fotka je síce zaujímavá, no na druhú stranu, nič extra neprezrádza.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať