Huawei spúšťa NEXT IMAGE Awards 2021: 10 000 dolárov môžu vyhrať aj Slováci

Používate smartfón Huawei a zachytili ste s ním výnimočnú fotku? Zapojte sa do súťaže!

Obľúbenú fotografickú súťaž Next Image Awards spoločnosť Huawei v lete odložila bokom a nahradila ju konceptom Next Design Awards. Fanúšikovia mobilnej fotografie ale sklamaní byť nemusia. Súťaž je späť a opäť sa hrá o 10 000 dolárov.

V súťaži Next Image Awards 2021 budú mať hlavné slovo fotografie zachytené smartfónmi Huawei. Prihlasovať ich môžu záujemcovia od dnešného dňa, čas majú do 30. novembra 2021.

Na víťazov čaká 70 hodnotných cien a peňažná výhra 10 000 dolárov. Nadšenci môžu svoje jedinečné snímky prihlasovať v 10 kategóriách.

Huawei uvádza, že Next Image Awards je najväčšou svetovou fotografickou súťažou pre smartfóny. Odštartovala v roku 2017 a od tej doby sa do nej prihlásili viac ako 2 milióny ľudí. Už piaty rok môžu amatérski fotografi a profesionáli po celom svete zdieľať svoje výtvory a získať špeciálne odmeny.

next image awards
Fotoaparáty vlajkového modelu Mate 40 Pro

Aj tento rok bude zapojené diela hodnotiť tím odborníkov na fotografiu z rôznych krajín celého sveta. Úlohy sa chopí kanadský fotograf extrémnych športov Reuben Krabbe, uznávaná umelecká kritička z Veľkej Británie Karen Smith či francúzsky rozhlasový a televízny producent Olivier Chiabodo.

Tím dopĺňa zakladateľ šanghajského centra fotografie a držiteľ Pulitzerovej ceny Liu Heung Shingu či minulý víťaz jednej z hlavných cien Next-Image Awards 2020, Lin Haiyin. V porote sa objaví aj profesor Školy žurnalistiky a komunikácie BNU Yu Guoming a Li Changzhi z oddelenia pre marketingovú stratégiu produktovej divízie Huawei.

Súťažné kategórie

Na rozdiel od iných súťaží, kde je zvyčajne víťaz len jeden, Huawei povzbudzuje účastníkov k objavovaniu rôznych perspektív, uhlov, formátov a svetelných podmienok. Next Image Awards 2021 si zakladá na rozmanitosti a kráse života v desiatich odlišných kategóriách.

Portrét – Je jedno, či si spravíte autoportrét, odfotíte svojich priateľov, či úplných cudzincov na ulici. Vyrozprávajte pomocou portrétnej fotografie podmanivý ľudský príbeh.

Monochróm – Odstráňte rušivé farby a umožnite obdivovateľom sústrediť sa na objekty, textúry, tvary, vzory a kompozície vytvorením monochromatických fotografií.

Farba – Ukážte svetu živé fotografie plné vitality so skutočnými a žiarivými farbami.

Snímka – Zachyťte výnimočný okamih alebo scénu. Vytvorte snímku, ktorá opisuje silný príbeh, alebo si vytvorte vzácne spomienky na celý život.

Noc – Buďte kreatívni, zapnite nočný režim snímania a natočte pozoruhodný film alebo navždy zvečnite trblietavú nádheru nočnej oblohy.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Telefotka – Použite teleobjektív, vďaka ktorému zdôrazníte detaily a pochválite sa čistými zábermi pedantne priblížených snímok.

Ultra široký uhol – Širokouhlé objektívy umožňujú fotografom dostať sa čo najbližšie k objektu bez toho, aby boli dominantné prvky v pozadí. Využite ho.

Super makro – Vo fotografii, rovnako ako v živote, sú dôležité malé detaily. Preskúmajte rôzne témy a techniky makrofotografie a zachyťte drobné detaily zblízka.

Tvorca príbehov – Natočte 15 minútový film, využite svoju fantáziu a podeľte sa o svoj príbeh prostredníctvom série obrázkov v pohybe. Staňte sa režisérom a vytvorte filmové majstrovské dielo.

Rozprávač – Na rozdiel od ostatných kategórií, ktoré umožňujú nahranie iba jednej fotografie, môžete v tejto kategórii vytvoriť portfólio (3-9 fotografií), ktoré vyjadrujú emócie, rozprávajú príbeh, alebo objavujú trendy.

Ceny

Účastníci, ktorí zachytávajú umeleckú inšpiráciu a zdieľajú krásu života, majú šancu vyhrať hmotné a peňažné odmeny, vrátane inteligentných hodiniek Huawei Watch 3 alebo peňažných cien v hodnote 10 000 dolárov.

Hlavná cena (3 víťazi) – 10 000 dolárov, elektronické osvedčenie o udelení ceny.

Víťazi jednotlivých kategórií (27 víťazov) – 1000 dolárov, elektronické osvedčenie o udelení ceny.

Finalisti (30 víťazov) – hodinky Huawei Watch 3, elektronické osvedčenie o udelení ceny.

Cena pre študentov (10 víťazov) – 1000 dolárov, elektronické osvedčenie o udelení ceny.

Cena pre študentov je nová kategória súťaže Next Image Awards 2021, ktorou Huawei podporí kreativitu u mladých ľudí. Študenti majú možnosť získať 1 000 dolárov z fondu Next Image, ktorý slúži ako motivácia k napredovaniu ich umeleckého potenciálu. Kategória je dostupná študentom vo veku od 18 do 24 rokov.

Ako sa prihlásiť

Do tohtoročnej súťaže Next Image Awards 2021 sa prihlásite jednoducho, prostredníctvom tohto zvýrazneného odkazu. Na stránke sa zaregistrujete a nahráte svoje fotografie do príslušných kategórií.

Autori troch najlepších snímok z Českej a Slovenskej republiky získajú notebook Huawei Matebook 14, najlepšie fotografie z každej kategórie potom postúpia do celosvetového finále, kde je hlavnou cenou 10 000 dolárov.

Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2021, vyhodnotenie prebehne v priebehu decembra.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať