Za fotkou, ktorá dokáže zhodiť Android stojí fotograf: „Chcel som len odfotiť pekný západ“

Fotograf amatér, Gaurav Agrawal, by si pri fotení západu Slnka ani len nepomyslel, že práve zaznamenal digitálny obraz skazy.

Fotograf amatér, Gaurav Agrawal, by si pri fotení západu Slnka ani len nepomyslel, že práve zaznamenal digitálny obraz skazy. Aspoň tak jeho výtvor vidia Android smartfóny, pre ktoré je jeho fotka absolútnym zlom.

Ak si totiž jeho fotografiu nastavíte ako pozadie na smartfóne bežiacom na operačnom systéme Android 10, máte problém. Telefón sa začne správať zvláštne, krátko na to sa dookola začne vypínať a zapínať.

Nespravil som to úmyselne,povedal Agrawal pre BBC. „Je mi ľúto, že to mnohým ľuďom spôsobilo také problémy,“ dodal.

Fotografia, ktorú fotograf upravil v programe Adobe Lightroom, sa internetom začala šíriť po tom ako ju Agrawal nahral na Flickr. Na iPhonoch nespôsobuje žiadne problémy. Čo teda spôsobuje pád Android 10 len kvôli jednej fotke?

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Farebné systémy

Agrawal svoju fotografiu z Adobe Lightroom exportoval vo farebnom modeli RGB, s ktorým majú smartfóny bežiace na Android 10 problém. Bežne sa totiž využíva štandard sRGB. „RGB je farebný model, nie farebný systém,vysvetľuje na Twitteri Romain Guy.

Dúfal som, že sa moja fotografia stane virálnou pre to, aká je pekná, no na to si ešte asi budem musieť počkať,“ zakončil Agrawal.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať