photoshop

Photoshop v internetovom prehliadači: Adobe predstavil webovú verziu obľúbeného programu

Rovnakú verziu dostal aj Illustrator.

Spoločnosť Adobe na podujatí Adobe MAX 2021 predstavila nové verzie dvoch popredných programov na tvorbu a úpravu grafiky. Softvérová spoločnosť pripravila webové verzie široko využívaných nástrojov Photoshop a Illustrator.

Zo strany Adobe ide o významný krok vpred, ktorý však trochu kazí prevedenie webových verzií programov Photoshop a Illustrator. Je totižto výrazne odľahčené. Nástroje budú v internetovom prehliadači dostupné v zjednodušenej podobe.

Používatelia budú môcť prechádzať vrstvami, pridávať anotácie a komentáre alebo vykonávať menej komplexné úpravy pomocou základnej sady nástrojov, akými sú napríklad guma, retušovanie štetcom či laso s funkciou výberu. Pre akékoľvek iné úpravy si musí používateľ otvoriť štandardnú aplikáciu.

photoshop
Foto: Adobe

Produktový riaditeľ Adobe, Scott Belsky, pre server The Verge uviedol, že chcú postupne vo webovom prostredí sprístupniť všetky základné funkcie programov Photoshop a Illustrator, nielen pár vybraných.

Webové verzie programov Photoshop a Illustrator majú podľa Adobe ľuďom uľahčiť spoluprácu v ekosystéme Creative Cloud. Tvorcovia môžu pozvať kohokoľvek, aby si pozrel ich prácu. Napríklad klientov, editorov alebo trebárs priateľov.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR pred Vianocami. Toto číslo cez SMSky potichu kradne peniaze!
photoshop
Foto: Adobe

Jednoducho si otvoria webový Photoshop, kde môžu zanechať k práci tvorcu poznámku alebo krátky komentár. Používatelia s predplatným Adobe Creative Cloud môžu navyše vykonávať na webe jednoduchšie úpravy bez toho, aby si museli nainštalovať klasický Photoshop.

Photoshop na webe je k dispozícii ako beta verzia pre predplatiteľov služby Creative Cloud. Online verzia Illustratoru sa taktiež nachádza v beta režime, dostupná je však iba pre pozvaných. Záujemcovia sa musia najskôr zaregistrovať.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať