influenceri

Instagram uvádza nové funkcie na ochranu tínedžerov: Bude ich vyzývať, aby si “oddýchli”

Clegg neupresnil, kedy presne sa týchto funkcií dočkáme. Hovorca spoločnosti Facebook však prezradil, že uvedené možnosti sa zatiaľ netestujú, no už čoskoro sa to zmení.

Čo sa týka sociálnych sietí, tínedžeri patria medzi najcitlivejšiu skupinu používateľov. Žiaľ, pomerne často sa objavujú prípady, kedy mladiství kvôli príspevkom od “úspešných” influencerov upadajú až do depresie. A to je niečo, s čím nechce byť spájaná žiadna takáto platforma. Výnimkou pochopiteľne nie je ani Instagram, ktorý chce tento problém riešiť prostredníctom dvoch nových nástrojov.

Viceprezident Facebooku pre globálne záležitosti, Nick Clegg, v nedeľu prehlásil, že Instagram uvedie nové opatrenia chrániace tínedžerov pred škodlivým obsahom. Taktiež ich vraj bude vyzývať, aby si z času na čas od siete “oddýchli”, informuje The Verge. Táto správa prichádza krátko po zverejnení štúdie, podľa ktorej Instagram negatívne ovplyvňuje mentálne zdravie tínedžerov. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

“Chystáme sa zaviesť niečo, čo podľa môjho názoru prinesie značný rozdiel, a to, že ak naše systémy uvidia, že tínedžeri sledujú stále ten istý obsah, ktorý nemusí prospievať ich duševnému zdraviu, postrčíme ich, aby si pozreli niečo iné,” prehlásil Clegg.

Dodal, že spoločnosť taktiež plánuje zaviesť funkciu, ktorá bude tínedžerom odporúčať, aby si na chvíľu dali od Instagramu pauzu.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Clegg neupresnil, kedy presne sa týchto funkcií dočkáme. Hovorca spoločnosti Facebook pre The Verge však prezradil, že uvedené možnosti sa zatiaľ netestujú, no už čoskoro sa to zmení.

Facebook a vzbura v americkom Kapitole

Dana Bash, moderátorka z CNN, sa Clegga spýtala, či algoritmy Facebooku zosilnili alebo šírili protestantské ohlasy tesne pred vzburou v budove amerického Kapitolu, ktorá sa odohrala začiatkom tohto roka. Clegg na túto otázku nevedel jednoznačne odpovedať. Povedal však, že algoritmy Facebooku by “mali byť v prípade potreby brané na zodpovednosť, aby si používatelia vedeli porovnať, čo systémy sociálnej siete hovoria, že robia, a čo robia v skutočnosti”.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať