Instagram odsúva IGTV, video obsah zlúči pod jednu strechu

V profile pribudne záložka Instagram Video.

Instagram v roku 2018 predstavil IGTV – nový formát videí s maximálnou dĺžkou 60 minút, ktorý mal byť akousi mobilnou konkurenciou pre YouTube. Dlhšie videá sa ale na Instagrame nikdy poriadne neuchytili.

Medzitým sa do popredia začala dostávať aplikácia TikTok, ktorej doménou boli, naopak, krátke videá. A tie začali divákov baviť. Instagram sa potom sústredil na súperenie s TikTokom, čoho výsledkom bol formát krátkych videí Reels.

V súčasnosti tak môžu používatelia tvoriť a sledovať tri typy videí – dlhé IGTV, štandardné videá zobrazujúce sa medzi bežnými príspevkami a krátke videá Reels. Instagram sa tento malý chaos rozhodol trochu upratať, ako informuje 9to5mac.com a zástupca Facebooku Alexandru Voica.

Štandardné videá a dlhé videá IGTV zlúčil pod jednu strechu, ktorú nazval Instagram Video. V profile každého používateľa pribudne rovnomenná záložka, kde sa budú tieto videá nachádzať.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!
IGTV
Foto: Instagram

Krátke videá Reels však zostávajú samostatným celkom. Stále budú mať v profile svoju vlastnú záložku, hneď vedľa tej s Instagram Videami. Zástupca Facebooku uviedol, že touto zmenou chcú ešte viac zjednodušiť vytváranie a objavovanie nových videí na Instagrame.

Takmer polovicu času stráveného na sociálnych sieťach Facebooku ľudia venujú sledovaniu videí. Instagram Video tak môže byť správnym krokom prispôsobujúcim sa tomuto trendu. Mimochodom, samostatná aplikácia IGTV zostáva v aplikačných obchodoch, iba sa premenuje na Instagram TV.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať