tiktok

TikTok oslavuje: Služba zaznamenala 1 miliardu aktívnych užívateľov!

Či už TikTok máte radi alebo ho odsudzujete, treba uznať, že vplyv služby je doslova gigantický.

TikTok nepochybne patrí medzi najpopulárnejšie aplikácie na svete, čo potvrdzuje aj najnovšie vyhlásenie spoločnosti ByteDance, ktorá službu vlastní. Pre agentúru Reuters uviedla, že v lete tohto roku prekročila hranicu 1 miliardy aktívnych užívateľov mesačne, čo reprezentuje až 45-percentný nárast oproti júlu 2020.

Službe sa podarilo dosiahnuť a prekonať túto hranicu aj napriek tomu, že má mnohých odporcov a v niektorých krajinách orgány dokonca regulujú jej používanie. Spoločnosť prehlásila, že najväčšími trhmi pre TikTok sú Spojené štáty americké, juhovýchodná časť Ázie a samozrejme aj Európa.

V januári 2018 sa mal TikTok pýšiť 55 miliónmi aktívnych užívateľov. Na konci toho istého roka to bolo až 271 miliónov užívateľov, o rok neskôr, konkrétne v decembri 2019, to bolo 508 miliónov užívateľov a na konci minulého roka až 689 miliónov užívateľov. V auguste 2020 mala aplikácia prekročiť hranicu 2 miliárd stiahnutí, píše NDTV Gadgets.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Či už TikTok máte radi alebo ho odsudzujete, treba uznať, že vplyv služby je doslova gigantický. Začiatkom minulého mesiaca sme sa dokonca dozvedeli, že v USA a Spojenom kráľovstve sa TikTok stal najpoužívanejšou aplikáciou na trhu. Užívatelia z týchto krajín na v priemere trávili viac času ako na YouTube. A to už je čo povedať, nakoľko YouTube je tu s nami už od roku 2005.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať