tiktok

TikTok len 40 minút denne: Čína obmedzuje mladistvým prístup k populárnej aplikácii

Hraničný je vek 14 rokov.

Čínske regulačné úrady obmedzujú mladistvým používateľom čas, ktorý môžu tráviť internetovou zábavou. Takýmto spôsobom sa snažia bojovať proti online závislostiam, ktoré sú spojené najmä s hraním hier.

Koncom augusta vysvitlo, že používatelia mladší ako 18 rokov môžu hrať online hry len jednu hodinu, konkrétne od 20. do 21. hodiny v piatok, sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov. Inými slovami, online hrami si môžu krátiť čas iba 3 hodiny týždenne.

Regulátor obmedzenie sprísnil, predtým mali hráči dovolené hrať hry počas všetkých dní v týždni po dobu 1,5 hodiny, počas sviatkov až 3 hodiny. Čína však nezostala iba pri hrách, ako informuje The Verge.

Podobné pravidlá sa po novom vzťahujú aj na celosvetovo známu aplikáciu TikTok, ktorá je v Číne dostupná pod označením Douyin.

tiktok
Foto: Aaron Yoo

Do 14 rokov len 40 minút

Používatelia mladší ako 14 rokov môžu používať túto aplikáciu maximálne 40 minút denne. V sobotu to vo svojom blogu uviedla firma ByteDance, prevádzkovateľ a vlastník aplikácie TikTok. Pravidlá platia pre mladistvých s overenou totožnosťou.

Spoločnosť preto vyzvala rodičov, aby svojim deťom pomohli s procesom autentifikácie, poprípade im aktivovali špeciálny režim „mladistvých“, pokiaľ ich na to aplikácia vyzve.

Úrady v Číne nariadili spoločnostiam a platformám pôsobiacim v oblasti online zábavy, aby začali od všetkých svojich používateľov žiadať overenie skutočnej totožnosti. V rámci autentifikačného procesu musia poskytnúť telefónne číslo a ďalšie údaje, na základe ktorých je možné určiť skutočné meno a vek používateľa.

Reštrikcie čínskej vlády sa vzťahujú na počítače, konzoly a taktiež na smartfóny a tablety. Čína považuje online hry za „spirituálne ópium“, podľa nej môžu mať negatívny vplyv na fyzické a duševné zdravie jedincov.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať