Google otočil, aplikácia YouTube Music funguje aj s Wear OS 2

Google si to s exkluzivitou pre Wear OS 3 rozmyslel.

Spoločnosť Google po predstavení novej generácie operačného systému Wear OS 3 oznámila, že vybrané funkcie posunie aj hodinkám s predchádzajúcou verziou systému Wear OS 2. Jednu z dôležitých aplikácií však vývojári vynechali.

Hodinky s Wear OS 2 získali aktualizovanú aplikáciu Google Pay s podporou bezkontaktných platieb, novú verziu aplikácie Správy, pribudla tiež rozšírená ponuka dlaždíc (widgetov) pre domácu obrazovku alebo pár aktualizácií aplikácií tretích strán, napríklad Spotify, Strava či Calm.

Google si okrem toho pre hodinky pripravil nové aplikácie Mapy a YouTube Music. Dozvedeli sme sa však, že sú určené iba pre hodinky s Wear OS 3. V súčasnosti sú touto verziou operačného systému vybavené iba hodinky Galaxy Watch 4. Fossil Gen 6 ju získajú formou aktualizácie v budúcom roku.

YouTube Music pre Wear OS 2

Google si to s aplikáciou YouTube Music po pár týždňoch rozmyslel a sprístupňuje ju aj hodinkám s Wear OS 2. To je, samozrejme, dobrou správou.

Predplatitelia hudobnej služby, ktorí nosia na zápästí hodinky s Wear OS 2, tak môžu pomocou nich pristupovať ku knižnici skladieb a sťahovať si ich pre offline prehrávanie. Zapnúť si môžu funkciu Smart Downloads, ktorá automaticky aktualizuje offline zoznamy skladieb počas nabíjania hodiniek (s WiFi pripojením).

YouTube Music
Foto: Google

Google vo svojom blogu uvádza, že aplikáciu YouTube Music začne uvoľňovať od tohto týždňa pre vybrané zariadenia s Wear OS 2 vrátane nových inteligentných hodiniek Gen 6 od spoločností Fossil a Michael Kors, Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 LTE a TicWatch E3.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Do konca roka aplikáciu sprístupní ďalším hodinkám, v ktorých je nainštalovaná najnovšia verzia systému Wear OS 2. Aplikáciu používatelia nájdu na obvyklom mieste, v obchode Google Play.

Aktuálna cena hodiniek Samsung Galaxy Watch 4

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať