Galaxy Z Flip 3 je odolnejší, než sa môže zdať: Ako si viedol počas testovania?

Aj keď je pravda, že štýlové véčko v podobe Galaxy Z Flip 3 môže na prvý pohľad pôsobiť krehkejšie, nie je tomu tak.

Samsung pri svojich skladacích smartfónoch výrazne pokročil. Prvé generácie flexibilných zariadení sú neporovnateľné s tými najnovšími, a to v tom najlepšom zmysle slova. Juhokórejský výrobca pokročil ako v oblasti interných špecifikácií, tak aj v rámci konštrukcie, respektíve odolnosti tela. Práve na tú sa dnes pozrieme o čosi bližšie.

Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 sú vôbec prvé smartfóny na svete s certifikáciou IPX8. Hoci teda s prachom nie sú kamaráti, s vodou si dokážu, samozrejme len do určitej miery, poradiť bez akýchkoľvek problémov. Zariadenia samé o sebe v ruke pôsobia pevnejšie, a to platí aj pre veľmi dôležitý pánt.

Asi každý, kto by si tieto zariadenia podržal v rukách, by usúdil, že Galaxy Z Fold 3 vyzerá robustnejšie ako Galaxy Z Flip 3. A aj keď je pravda, že štýlové véčko môže na prvý pohľad pôsobiť krehkejšie, nie je tomu tak. Dokazuje to nové video od známeho YouTubera JerryRigEverything, na ktoré upozornil server SamMobile.

Krycí displej vydrží aj tvrdší materiál, vnútorný takmer vôbec

Test odolnosti, ako zvyčajne, začína skúmaním obrazoviek a ich odolnosti voči škrabancom. Video ukazuje, že prvé viditeľné škrabance na krycom displeji sa začínajú objavovať pri použití nástrojov šiesteho stupňa tvrdosti Mohsovej stupnice. Pri siedmom stupni už vznikajú hlbšie ryhy. Čo sa týka vnútorného displeja, pri tom na viditeľné poškodenie displeja postačil prvý až druhý stupeň Mohsovej stupnice. Obidva displeje však majú jednu vec rovnakú, a to odolnosť voči teplu. Pri vystavení zapaľovaču začnú prvé známky poškodenia vykazovať po približne 25 sekundách.

Koniec koncov, niet sa čo čudovať, že vnútorný displej vydržal tak málo. Flexibilita so sebou jednoducho prináša určité kompromisy. V tomto prípade je to odolnosť.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Pánt je odolnejší ako kedykoľvek predtým

Dobrou správou však je, že pánt je odolnejší ako kedykoľvek predtým. Nech naň autor videa vyvíjal akýkoľvek tlak, nepraskol. Dokonca aj po zasypaní prachom dokázal fungovať naďalej bez väčších problémov.

JerryRigEverything dal Samsungu za jeho tohtoročné prevedenie novodobého véčka palec hore. A my musíme súhlasiť. Zariadenie sme v rukách držali aj my, a musíme uznať, že pôsobí naozaj oveľa solídnejšie ako jeho starší súrodenci. Podrobnejšie sme sa Galaxy Z Flip 3 venovali v našej recenzii, ktorú si môžete prečítať tu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať