model s plaid

Samsung rokuje s Teslou: Chce vyrábať novú generáciu čipov pre elektromobily

Tesla a Samsung mali ohľadom novej generácie čipov diskutovať už viackrát. Vymenili si dokonca aj niekoľko prototypov, konkrétne pre pripravovaný systém autonómneho riadenia s označením Hardware 4.

Spoločnosť Samsung má aktuálne rokovať s Teslou ohľadom novej generácie čipov pre autonómne elektromobily. Vyrábané by mali byť 7 nm procesom, píše server Gizmochina odvolávajúci sa na správu denníka Korean Economic Daily.

Tesla a Samsung mali ohľadom novej generácie čipov diskutovať už viackrát. Vymenili si dokonca aj niekoľko prototypov. Ísť pritom malo o čipy určené pre pripravovaný systém autonómneho riadenia s označením Hardware 4.

Čo je Hardware 4?

Hardware 4, inak označovaný aj ako HW 4.0, je hardvér zabezpečujúci autonómiu vozidla. Je nevyhnutnou súčasťou plne autonómneho systému od spoločnosti Tesla, ktorý je všeobecne označovaný ako FSD. Laicky povedané, čím vyššia verzia HW, tým spoľahlivejší Autopilot. Zatiaľ čo predošlá verzia v podobe HW 3.0 má byť o 300 % bezpečnejšia ako bežný človek, pri HW 4.0 sa očakáva, že toto percento porastie na úroveň až 1 000 %, píše Teslarati. Podrobnejšie sme sa FSD venovali v samostatnom článku.

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok

Nešlo by o prvú spoluprácu

Táto správa pritom vôbec nie je prekvapujúca, nakoľko by nešlo o prvú spoluprácu medzi dvoma gigantmi. Samsung je hlavným výrobcom počítačov pre systém Hardware 3 od spoločnosti Tesla. Viac-menej by teda išlo len o dodatočné prehĺbenie vzťahov.

Časový harmonogram pre výrobu systému Hardware 4 zatiaľ nie je známy, no predpokladá sa, že proces začne už v priebehu najbližších mesiacov. Elon Musk, šéf automobilky, totiž počas podujatia AI Day odhalil, že nový hardvér pre autonómne riadenie bude dostupný v elektromobile Cybertruck, ktorý by sa mal na trh dopracovať v priebehu budúceho roku.

Samsung je známy predovšetkým pre spotrebnú elektroniku, ako sú smartfóny či spotrebiče do domácnosti. Jeho vplyv však možno cítiť aj na poli s čipsetmi, kde aktuálne pôsobí ako druhý najväčší hráč.

Samsung si na trhu s čipsetmi pripisuje 17,3-percentný podiel, čo je veľmi slušné percento. Stále však nemá na TSMC, firmu, ktorá z celého trhu vlastní neuveriteľných 52,9 %.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať