mi pad 5

Xiaomi Pad 5 je hitom: Tablet sa v Európe vypredal do 10 minút!

Podpisovať sa pod to môže niekoľko faktorov, predovšetkým cena. Xiaomi Tab 5 v Európe získal odporúčanú maloobchodnú cenu 349 €.

Xiaomi naozaj vie, čo robí. Len deň po tom, ako Apple odhalil svoje nové iPhony, Apple Watch a iPady, čínsky výrobca usporiadal vlastné podujatie, počas ktorého predstavil tablet s označením Pad 5 pre Európu. Svoj nový produkt však mierne podcenil, konkrétne v rámci očakávaného dopytu.

Xiaomi Pad 5 je veľmi schopný tablet. Z prednej strany zariadenie pokrýva 11-palcový LCD panel s rozlíšením 2 560 x 1 600 pixelov (WQHD+), ktoré zaručí maximálnu ostrosť obrazu. Nechýba samozrejme ani podpora pre plynulú obnovovaciu frekvenciu 120 Hz.

Nezaostáva ani v rámci optiky. Na zadnej strane nájdeme veľmi schopný 13 Mpx snímač, ktorému sekunduje LED svietidlo. Na fotenie selfies a videohovorov poslúži predná kamera s rozlíšením 8 Mpx.

Vnútro Pad 5 obýva čipset Snapdragon 860 od spoločnosti Qualcomm, ktorý spolupracuje so 6 GB operačnej pamäte RAM. Čo sa týka úložiska, zariadenie prichádza v dvoch prevedeniach, a to so 128 alebo 256 GB ROM. Hardvérové špecifikácie kompletizuje 8 720 mAh batéria s podporou pre 33 W nabíjanie.

Xiaomi Pad 5 prekonal očakávania

Xiaomi značne podcenilo záujem o nový tablet. Hoci malo okno vyhradené pre prvý predaj ostať otvorené po dobu 24 hodín, Európania vyčerpali všetky dostupné zásoby za menej ako 10 minút.

Podpisovať sa pod to môže niekoľko faktorov, predovšetkým cena. Xiaomi Tab 5 v Európe získal odporúčanú maloobchodnú cenu 349 €, čo je pri pohľade na prítomnú výbavu veľmi sympatická suma. A hoci Xiaomi nešpecifikovalo počet kusov vyhradených pre prvé kolo predaja, menej ako 10 minút je skutočne úctyhodný výkon, ktorý jasne signalizuje vysoký dopyt po čerstvom tablete.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať