Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck bude meškať, výroba začne v roku 2022

Bizarný elektrický pickup Tesla Cybertruck bol predstavený v roku 2019 s tým, že sa jeho hromadná výroba spustí koncom roka 2021. Teraz je však jasné, že to automobilka nestihne.

Zdržanie výroby elektromobilu Tesla Cybertruck nie je príliš prekvapivé. Elon Musk v januári v štvrťročnej správe o hospodárskych výsledkoch uviedol, že do konca roka 2021 možno stihnú dodať pár kusov vozidiel, no s hromadnou výrobou počíta až v roku 2022. Zdržanie výroby koncom júla naznačil aj vedúci inžinier Tesly Lars Moravy.

Najnovšie to potvrdzuje online konfigurátor elektromobilu Tesla Cybertruck, v ktorom už svieti aktualizovaný rok 2022. Vyzerá to, že oneskorenie sa týka všetkých troch verzií, teda jedno, dvoj aj trojmotorovej pohonnej sústavy, všíma si Electrek.

cybertruck
Foto: tesla.com

Podľa pôvodného plánu mala byť uprednostnená produkcia vozidiel s jedným a dvomi motormi. Verzia s tromi elektromotormi sa mala začať vyrábať koncom roka 2022. Automobilka Tesla podľa odhadov zaknihovala cez 1 milión rezervácií elektrického pickupu Cybertruck. Záujemca ale musí pri rezervácii zložiť iba symbolickú zálohu vo výške 100 dolárov.

Preteky, kto ako prvý uvedie na americký trh elektrický pickup, stále nemajú istého víťaza. Zdržanie hlási aj konkurencia. Rivian presunul spustenie výroby pickupu R1T z júla na september. Zabúdať netreba na Hummer EV a najmä na elektrickú verziu legendárneho pickupu Ford F150.

GM by mal elektrický Hummer priniesť na americký trh do konca tohto roka, s dostupnosťou Fordu F150 Lightning sa počíta v začiatku roka 2022.