surface duo 2

Skladací Surface Duo 2: Štandardom budú až 3 roky aktualizácií

“Zaviazali sme sa poskytovať tri roky aktualizácií operačného systému a zabezpečenia,” potvrdil reprezentant spoločnosti Microsoft.

Microsoft tento týždeň predstavil novú generáciu svojho skladacieho smartfónu Surface Duo, menovite Surface Duo 2. Gigant opäť uplatnil flexibilný 360-stupňový pánt, ktorý dva prítomné displeje otvára ako knihu. Nie je to však len o hardvéri. Dnes sa dozvedáme, že zariadenie ponúkne minimálne jednu skvelú výhodu aj v rámci softvéru.

“Zaviazali sme sa poskytovať tri roky aktualizácií operačného systému a zabezpečenia,” potvrdil reprezentant spoločnosti Microsoft pre server Android Authority, ktorý o tejto skvelej novinke informoval.

Odkaz v uvedenom vyjadrení je viac-menej jasný. Skladací Surface Duo 2 má nárok na tri veľké aktualizácie softvéru, čím sa začleňuje medzi viacero spoločností predlžujúcich softvérovú podporu svojich zariadení. Najlepšie je však na tom Samsung, ktorý pre svoje smartfóny poskytuje až 4 roky bezpečnostných aktualizácií.

Microsoft pre Android Authority ďalej potvrdil, že usilovne pracuje na tom, aby do svojho Surface Duo ešte pred koncom roka priniesol Android 11. Ide o celkom smutnú správu, nakoľko nás už v možno najbližších týždňoch čaká odhalenie OS Android 12. No na druhú stranu, neskoro je stále lepšie ako nikdy.

Microsoft Surface Duo 2: Čo očakávať?

Surface Duo 2 je z prednej strany pokrytý dvoma obrazovkami s uhlopriečkou 5,8 palca, rozlíšením 1 344 x 1 892 pixelov, podporou pre HDR10, svietivosťou 800 nitov a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Dokopy tvoria 8,3-palcový panel s rozlíšením 2 688 x 1 892 pixelov.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Interiér je hodný titulu vlajkovej lode. Rátať môžete s vysoko výkonným čipsetom Snapdragon 888, 8 GB RAM a 256/512 GB ROM. Nechýba samozrejme ani podpora pre 5G konektivitu či objemná 4 449 mAh batéria s podporou pre 23 W drôtovým nabíjaním.

Podrobnejšie sme sa zariadeniu venovali v samostatnom článku.

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať