android 12

Android 12 vychádza v poslednej beta verzii, systém je pripravený na štart

Otázka pár krátkych týždňov.

Už je to takmer sedem mesiacov, čo spoločnosť Google vydala prvú vývojársku verziu operačného systému Android 12. Približne od mája začala s distribúciou beta verzií, ktoré si mohli nainštalovať používatelia vybraných podporovaných zariadení.

Android 12 svoju púť po testovacích beta chodníčkoch končí. Google uvoľnil 5. beta zostavu svojho najnovšieho operačného systému, ktorá je zároveň poslednou. To znamená, že nás najbližšie čaká uvoľnenie stabilnej verzie Androidu 12, udeje sa tak v najbližších týždňoch.

Android 12 Beta 5 podľa blogu vývojárov z Google obsahuje najnovšie opravy chýb a systémové optimalizácie, ktoré neboli dostupné v predchádzajúcich zostavách. Tvorcom Google odporúča, aby postupne dokončili testovanie kompatibility svojich aplikácií.

andrid 12
Foto: developer.android.com

Android 12 vo finálnej podobe si ako prví užijú vlastníci smartfónov Pixel vrátane najnovšieho modelu Pixel 5a 5G. Používatelia ostatných podporovaných smartfónov budú musieť počkať, kým aktualizácie uvoľnia ich výrobcovia.

Taký Samsung spojí Android 12 s používateľským prostredím One UI 4.0. Prvé testovacie verzie by mohli byť sprístupnené už koncom tohto mesiaca. S rozsiahlejšou dostupnosťou aktualizácií by sme počítali až niekedy v novembri a decembri.

Android 12 by mohol Google vypustiť do sveta spolu so smartfónmi Pixel 6 a 6 Pro. Špekuluje sa, že ich predstaví len deň pred premiérou nových iPhonov (14. september). Reálnejšie však vyzerá október, ktorý sa predsa len skloňuje častejšie.

Medzitým si môžeme pozrieť čerstvú video upútavku na smartfóny Pixel 6, ktorú dnes zverejnil Google.