olympus

iPhone 13 bude predstavený už zajtra: Stále sa počíta s 1 TB úložiskom!

Pre porovnanie, pri rade iPhone 12 veľkosť úložiska začínala na 64 GB a pri dvoch nižších modeloch siahala do maximálne 256 GB. V prípade iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max bola maximálna kapacita 512 GB.

Apple už zajtra, 14. septembra, počas online podujatia predstaví svoje najnovšie produkty. Ako už býva zvykom, najviac spomedzi všetkých zažiari nový rad smartfónov v podobe iPhone 13. A hoci sú všetky potrebné informácie doslova za rohom, aj takto krátko pred predstavením sa dozvedáme jednu veľmi podstatnú novinku. Konkrétne sa týka veľkostí úložiska, ktoré zariadenia ponúknu.

V správe od renomovaného analytika Ming-či Kua, na ktorú pôvodne upozornil server MacRumors, stojí, že Apple pri iPhone 13 ponúkne úložisko o veľkosti minimálne 128 GB, zatiaľ čo v najvyššej konfigurácii sa bude môcť užívateľ tešiť z 1 TB úložného priestoru.

Čo sa týka iPhone 13 a iPhone 13 mini, pri tých by mala veľkosť úložiska dosahovať 128, 256 alebo 512 GB. Výkonnejšie modely iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max ponúknu všetky tri uvedené konfigurácie, no pridajú k ním ešte jednu, a to s 1 TB interného úložiska. V tomto smere ide o doposiaľ najštedrejšiu kapacitu, akou kedy iPhone disponoval.

Pre porovnanie, pri rade iPhone 12 veľkosť úložiska začínala na 64 GB a pri dvoch nižších modeloch siahala do maximálne 256 GB. V prípade iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max bola maximálna kapacita 512 GB.

Zdroj: MacRumors

iPhone 13: Väčšie batérie, lepšie fotoaparáty a satelitná komunikácia

Čo sa týka očakávaných špecifikácií a čŕt, všetky modely iPhone 13 majú byť v porovnaní s predošlou generáciou o čosi hrubšie a ťažšie. Dôvodom sú väčšie batérie. Napríklad iPhone 13 Pro Max si má prilepšiť o 18 až 20 %, informuje NDTV Gadgets. Prednú stranu základných modelov má pokrývať displej so štandardnou obnovovacou frekvenciou, respektíve 60 Hz, pričom high-end verzie dostanú do vienka Pro Motion panely s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz.

V rámci funkcií sa máme dočkať nového potrétového režimu pre video, ktorý bude využívať EIS, teda elektronickú stabilizáciu obrazu. Vylepšení sa má pritom dočkať aj optická stabilizácia obrazu (OIS) či tmavý režim.

V súvislosti s iPhone 13 sa spomína aj podpora pre satelitnú komunikáciu. Táto funkcia má umožniť odosielanie SMS a telefonovanie v oblastiach bez pokrytia signálom. Podľa všetkého však bude tento spôsob komunikácie možné využiť len v kritických prípadoch a taktiež sa špekuluje, že podporovaná bude len na niektorých trhoch. O ktoré trhy ide zatiaľ nevieme.