Google zverejnil nové video o Pixel 6, prezradil nám dátum predstavenia?

Konkrétny (alebo aspoň veľmi približný) dátum predstavenia radu Pixel 6 možno vydedukovať z viacerých dostupných informácií.

Google sa vracia späť na pódium vlajkových lodí. Už čoskoro má predstaviť svoje najnovšie smartfóny radu Pixel 6, ktorý bude pozostávať zo základného rovnomenného modelu a výkonnejšieho variantu s prívlastkom “Pro”. Ako budú zariadenia vyzerať a aký procesor ich bude poháňať už vieme. Vieme aj, že sa nám ukážu túto jeseň. Presný dátum nám však doposiaľ akosi unikal.

Konkrétny (alebo aspoň veľmi približný) dátum predstavenia radu Pixel 6 možno vydedukovať z viacerých dostupných informácií. Prvé nám ponúka čipset Tensor.

Tensor príde v polovici budúceho mesiaca

Tensor poženie ako Google Pixel 6, tak aj Pixel 6 Pro. Pôjde o špičkový procesor, ktorý, ako sme sa dnes dozvedeli, bude vybavený dvoma super-výkonnými jadrami Cortex-X1 s taktom 2,8 GHz, dvoma výkonnými jadrami Cortex-A78 s taktom 2,25 GHz a štyrmi úspornými jadrami Cortex-A55. Úlohu grafického čipu zohrá Mali-G78.

Vieme, že predstavenie čipsetu by sa malo konať v polovici budúceho mesiaca, čo značí, že smartfóny budú predstavené krátko na to.

Zdroj: Google

Android 12 môže debutovať už 4. októbra

Ďalej tu máme novú generáciu operačného systému Android – Android 12. Aj keď oficiálny dátum debutu nového OS zatiaľ nepoznáme, vďaka dokumentu, ktorý odhalil Mishaal Rahman z XDA-Developers, máme aspoň ako-takú predstavu, kedy by sa tak mohlo stať. AOSP, čiže Android Open Source Project, má byť vydaný 4. októbra 2021.

V ten istý dátum alebo okolo tohto dátumu sa tak môžeme dočkať oficiálneho vydania stabilnej verzie Android 12. Pripomeňme, že aj stabilná verzia Android 11 bola pre smartfóny Pixel sprístupnená v ten istý deň ako AOSP. A keďže Google by nevydal nový smartfón bez najaktuálnejšieho operačného systému, je isté, že predstavenie Pixel 6 príde niekedy po tomto dátume.

Prezradil Google viac ako chcel?

Google tatkiež nedávno zverejnil video, v ktorom ponúka pohľad na Pixel 6 v reálnom svete. Má len 30 sekúnd, takže mnoho detailov neponúka, no aspoň vieme, na čo konkrétne sa môžeme pripraviť po dizajnovej stránke.

Dôležitejšie informácie nám ponúka skôr príspevok na Instagrame, ktorý Google zverejnil spolu s videom. Nájsť na ňom môžeme niekoľko zoradených smartfónov Pixel. Keď sa ale pozrieme pozornejšie, môžeme si všimnúť, že zobrazujú jeden a ten istý dátum, a to utorok 19. Tento dátum na utorok vychádza budúci mesiac, čiže v októbri.

Zatiaľ nie je isté, v ktorý deň sa nám nové smartfóny ukážu, no všetko nasvedčuje tomu, že to bude už v októbri, pravdepodobne niekedy v polovici.