apple

Apple vraj vyriešil problémy s výrobou hodiniek Watch Series 7

Z výrobných liniek začnú schádzať v polovici septembra.

Spoločnosť Apple predstaví 14. septembra nový rad smartfónov iPhone 13, ktorým budú na pódiu virtuálneho podujatia robiť spoločnosť aj inteligentné hodinky Apple Watch Series 7.

Apple Watch Series 7 sa však na ceste k zákazníkom môžu zdržať. Začiatkom septembra server Nikkei Asia informoval, že Apple zápasí s problémami vo výrobe, ktoré mali vzniknúť kvôli novému dizajnu hodiniek.

Ďalšia generácia hodiniek bude mať puzdro s plochými hranami a väčší displej, kvôli čomu museli inžinieri navrhnúť nové výrobné postupy. Tie ale v prvých produkčných fázach nesplnili očakávania, výroba mala byť nespoľahlivá.

Podľa čerstvej správy známeho analytika Ming-Chi Kua, ktorú priniesol web MacRumors, ale Apple problémy s výrobou hodiniek vyriešil. So sériovou produkciou má začať v polovici tohto mesiaca.

apple watch series 7
Vizualizácia hodiniek Watch Series 7 od Jona Prossera

Napriek dobrým správam, minimálne pre fanúšikov produktov Apple, môže byť dostupnosť hodiniek stále obmedzená. Aj vzhľadom na očakávaný vysoký dopyt. Mark Gurman z Bloombergu tvrdí, že zo začiatku bude k dispozícii mix rôznych modelov, ktoré budú zákazníkom dodávané v malom množstve alebo s dlhším časovým odstupom od ich predstavenia.

Apple Watch Series 7 sa na trhu objavia v niekoľkých farbách a v dvoch veľkostiach. Menší model bude mať 41 milimetrov, ten väčší 45 milimetrov. Zatiaľ nevieme nič o možných maloobchodných cenách, nebolo by ale prekvapením, kedy hodinky o niečo zdraželi. Aspoň v porovnaní s ich súčasnou generáciou.

Aktuálna cena súčasnej generácie hodiniek Apple Watch Series 6