Samsung oslavuje: Za 16 dní si ľudia kúpili viac skladacích telefónov, než za celý minulý rok!

Slováci a Česi uprednostňujú véčko Galaxy Z Flip 3.

Smartfóny Samsung Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 sa dnešným dňom dostávajú na Slovensku a v Českej republike do maloobchodného predaja. Doteraz boli zariadenia dostupné iba formou predobjednávky. Výrobca oznámil, že dosahujú rekordné čísla.

Českí a slovenskí zákazníci si len za 16 dní predobjednali skladacie smartfóny Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 v množstve, ktoré zodpovedá celoročnému predaju predchádzajúcej generácie skladacích zariadení (Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip) v roku 2020.

Podobne vysoký záujem zachytil pri nových inteligentných hodinkách Galaxy Watch 4, ktorých predobjednávky sa takmer rovnajú predajom predchádzajúceho modelu Galaxy Watch 3 za celý minulý rok.

„Mali sme veľké očakávania, ale aj tie boli prekonané. Opäť sa totiž ukazuje, ako sú Česi a Slováci progresívni a lační po nových technológiách,“ uviedol Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie Samsungu pre Česko a Slovensko.

samsung
Samsung Galaxy Z Fold 3

Slováci a Česi dávajú prednosť modelu Galaxy Z Flip 3 pred Galaxy Z Fold 3. Pri vyklápačke víťazí menšia pamäťová verzia 128 GB a pri Galaxy Z Fold 3 naopak prevedenie so štedrejšou 512 GB internou pamäťou.

V Českej republike sa smartfón predáva aj s 256 GB úložiskom, u nás len s 512 GB pamäťou.

V prípade hodiniek zákazníkov na slovenskom a českom trhu oslovil predovšetkým variant Galaxy Watch 4 Classic s praktickou otočnou lunetou. Samsung dnes zároveň spúšťa bezkontaktné platby novými smart hodinkami.

Prebiehať budú cez platobnú službu Google Pay, ktorá je súčasťou operačného systému Wear OS 3. Podľa prieskumu Slovenskej bankovej asociácie z roku 2020 je tento typ úhrad na Slovensku čoraz populárnejší.

Dostupnosť na Slovensku

Smartfón Galaxy Z Fold 3 je na Slovensku dostupný v čiernej, zelenej a striebornej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 1899 eur vo verzií 12/512 GB.

Model Galaxy Z Flip 3 je možné si zakúpiť v čiernom, zelenom, fialovom a krémovom farebnom prevedení v pamäťovej konfigurácii 8/128 GB za 1049 eur, resp. za 1099 eur v prevedení 8/256 GB. Táto verzia sa dá zadovážiť v čiernej a krémovej farbe.

samsung
Samsung Galaxy Watch 4

Inteligentné hodinky Galaxy Watch 4 je možné si zakúpiť v čiernej, zelenej, ružovozlatej alebo striebornej farbe, model Galaxy Watch4 Classic v čiernej a striebornej farbe. Odporúčané ceny vyzerajú nasledovne:

  • Galaxy Watch4 40 mm – 269 eur
  • Galaxy Watch4 44 mm – 299 eur
  • Galaxy Watch4 Classic 42 mm – 369 eur
  • Galaxy Watch4 Classic 46 mm – 399 eur
  • Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE – 449 eur