galaxy s21 FE

Samsung chystá Galaxy S21 FE, známe sú prvé detaily

Nádviaže na úspech súčasného Galaxy S20 Fan Edition?

Samsung je prémiovým výrobcom elektroniky a v kategórii „cena – výkon“ nedokáže plnohodnotne konkurovať čínskym značkám a výrobcom zameraným na túto kategóriu zariadení.

Minulý rok sa mu to ale (čiastočne) podarilo. V septembri predstavil smartfón Galaxy S20 FE (Fan Edition), ktorý za 649 eur ponúkol vlastnosti prvotriednych vlajkových lodí.

Čipset Exynos 990 (SD 865 v 5G verzii), 120 Hz AMOLED displej, reproduktory AKG, pamäte LPDDR5 a UFS 3.0, slušný trojitý fotoaparát či bezdrôtové nabíjanie. Lákadiel bolo naozaj mnoho.

galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE

Vzhľadom na cenu ale muselo dôjsť k istým ústupkom. Galaxy S20 FE má napríklad zadnú stranu z plastu a v balení sa nachádza len 15 W adaptér (smartfón podporuje 25 W nabíjanie).

Galaxy S20 FE sa zrejme osvedčil, tento rok sa totižto dočkáme jeho nástupcu, ktorý bude, logicky, odvodený od súčasného top modelu Galaxy S21.

Podľa dobre informovaného webu voice.com dostane Galaxy S21 FE o niečo väčší displej v porovnaní s aktuálnym modelom Galaxy S21. Zdroj hovorí o 6,4-palcovej uhlopriečke Super AMOLED Plus obrazovky s rozlíšením 1080 x 2400 pixelov. Obnovovaciu frekvenciu nespomína, no 120 Hz sa asi môžeme spoľahnúť.

TIP REDAKCIE
Razer prichádza s RGB ventilátorom pre smartfóny, stojí 60 dolárov
galaxy s21 FE
Samsung Galaxy S21 FE. Foto: voice.com

V strede pod horným okrajom sa bude nachádzať otvor pre selfie kameru. Samsung toto riešenie označuje ako Infinity-O.

Hrúbka smartfónu by mala byť totožná s Galaxy S21 (7,9 mm), vzhľadom na väčšiu obrazovku ale bude vyšší (+4 mm) a širší (+3,3 mm). Smartfón ponúkne 8 GB RAM, 128 GB úložisko a opäť tri snímače obrazu na zadnej strane.

galaxy s21
Samsung Galaxy S21 FE. Foto: voice.com

Cenu a ostatné parametre nepoznáme. Predpokladáme, že Samsung tento rok pripraví len 5G verziu smartfónu, resp. ju formou oficiálnej distribúcie dodá aj na náš trh. S pôvodnou cenou by sa príliš hýbať nemalo, pri tomto type produktu je obzvlášť dôležitá.

Galaxy S21 FE zrejme neuvidíme skôr ako na konci leta. Na viac podrobností tak ešte máme čas.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu Samsung Galaxy S20 FE

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať