Xiaomi 11T a 11T Pro: Nové vlajkové smartfóny sú čoskoro tu

Čínsky výrobca chrlí jedno zariadenie za druhým.

Spoločnosť Xiaomi nedávno predstavila nový high-end smartfón Mix 4 a tablet Pad 5, no pri nich tento rok nezostane. Výrobca zverejnil pozvánku na tlačové podujatie, ktoré sa odohrá 15. septembra o 14. hodine nášho času.

Spoločnosť Xiaomi neprezradila, aké zariadenia na tomto podujatí predstaví. Indície však hovoria jasne. Vlani v októbri sme spoznali smartfóny Mi 10T Lite, Mi 10T a Mi 10T Pro. Po roku by sme sa teda mali dočkať ich nástupcov.

xiaomi 11t
Foto: Xiaomi

Tentokrát by mali byť odprezentované dve verzie zariadení – 11T a 11T Pro. Z ich pomenovaní vypadne značka „Mi“, ktorú výrobca používal od svojho vzniku. Zástupcovia spoločnosti pre server XDA potvrdili, že túto značku už používať nebudú, nové produkty budú spojené iba s názvom spoločnosti.

Prvým takýmto zariadením je spomínaný Mix 4. Predchádzajúce generácie niesli označenie Mi Mix, Mi Mix 2 a Mi Mix 3.

Xiaomi 11T a 11T Pro

Xiaomi 11T Pro by mal ponúknuť výkon čipsetu Snapdragon 888, 5000 mAh batériu, extra rýchle 120W nabíjanie alebo Super AMOLED displej so 120 Hz frekvenciou. Kapacita LPDDR5 a UFS 3.1 pamätí by sa mala pohybovať od 8 GB RAM po 256 GB úložisko.

xiaomi 11T
Kontúry smartfónu Xiaomi 11T zachytené v databáze regulačnej organizácie FCC.

Základný 11T bez značky Pro dostane pravdepodobne rovnaký displej aj batériu, no čipset Snapdragon 888 vymení za procesor od MediaTeku (možno Dimensity 1200). V oblasti fotoaparátov by mohol osloviť hlavný snímač obrazu s rozlíšením 64 Mpx, 8 Mpx ultraširoká jednotka a teleobjektív s 3x optickým priblížením.

Podľa britského predajcu Smartteck sa budú smartfóny predávať za cenu od 750 do 930 eur, v závislosti od konfigurácie a prevedenia. Na uvedené ceny by sme sa ale zatiaľ nespoliehali. Na pomery Xiaomi sú podozrivo vysoké.

Nedostatok polovodičových súčiastok na trhu ale teoreticky môže spôsobiť, že budú smartfóny o niečo drahšie. Stále by však mali stáť menej ako niektorí prémioví konkurenti.