3 roky aktualizácií operačného systému: Xiaomi zlepšuje softvérovú podporu

Xiaomi sa pridáva k Samsungu a OnePlus.

Spoločnosť Xiaomi sa pripája k výrobcom, ktorí svojim zákazníkom prisľúbili kvalitnejšiu softvérovú podporu. Tri generácie operačného systému a štyri roky bezpečnostných aktualizácií budú dostávať aj smartfóny tohto čínskeho výrobcu.

Aby sme boli presní, predĺžená softvérová podpora sa bude týkať blížiacich sa smartfónov Xiaomi 11T a Xiaomi 11T Pro. Spoločnosť to uviedla pre server XDA. Mobilné novinky budú oficiálne predstavené 15. septembra, výrobca už skôr potvrdil, že dorazia na trh s podporou 120 W nabíjania.

Jeden z popredných predstaviteľov Xiaomi Albert Shan na margo predĺženej softvérovej podpory uviedol, že hardvér smartfónov sa neustále zlepšuje, čím sa ich životný cyklus predlžuje.

To podľa neho znamená, že spotrebitelia nemusia obmieňať svoje smartfóny tak často. Z tohto dôvodu viac zákazníkov kladie dôraz na dostupnosť najnovších aktualizácií operačného systému.

xiaomi
Foto: XDA

11T a 11T Pro budú prvými smartfónmi Xiaomi, ktoré získajú 3 veľké aktualizácie operačného systému a 4 roky aktualizácií zabezpečenia. Ďalších zariadení sa predĺžená softvérová podpora zatiaľ netýka, túto možnosť ale výrobca preveruje.

Teoreticky by tak viac aktualizácií mohli získať aj skôr predstavené vlajkové lode a popredné smartfóny výrobcu. Počkáme si, čo Xiaomi vymyslí.

xiaomi 11T
Takto bude vyzerať Xiaomi 11T a 11T Pro: Foto: 91mobiles

Samsung bol prvou spoločnosťou pôsobiacou v Android svete (okrem Google, samozrejme), ktorá sa zaviazala, že bude vybraným zariadeniam dodávať 3 veľké aktualizácie a minimálne 4 roky bezpečnostných záplat. Iniciatívu predstavil minulý rok počas premiéry smartfónu Galaxy Note 20.

Začiatkom júla tohto roka sa k Samsungu pridal OnePlus. Predĺženú softvérovú podporu dostali smartfóny OnePlus 8 a 8T, a OnePlus 9, 9 Pro a 9R. Koncom júla sa ozvala aj Nokia, rovnakú aktualizačnú úroveň spojila s odolným smartfónom XR20.

Lepšia softvérová podpora je v Android klube určite vítaná. EÚ začiatkom roka navrhla, aby smartfóny dostávali bezpečnostné aktualizácie po dobu až 5 rokov. Nemecký návrh ide ešte ďalej, predstavuje si až 7-ročnú bezpečnostnú podporu.

Aktuálna cena modelu Xiaomi Mi 11 Ultra