tinder

Tinder bude overovať používateľov, vypýta si občiansky preukaz alebo pas

Riešenie bude dobrovoľné.

Populárna zoznamovacia aplikácia Tinder zintenzívňuje boj proti falošným profilom. V tlačovej správe oznamuje, že začne totožnosť používateľov overovať pomocou oficiálnych dokumentov, akými sú najmä občiansky preukaz, pas alebo napríklad vodičský preukaz.

Tinder chce takýmto spôsobom zvýšiť bezpečnosť platformy a používateľom zaručiť, že komunikujú s autentickými profilmi. Overovanie totožnosti spustí v globálnom meradle v najbližších mesiacoch.

Systém však bude fungovať na dobrovoľnej báze. Aspoň zo začiatku. Výnimkou budú tie krajiny, kde to vyžadujú miestne zákony. Tinder už má s overovaním totožnosti skúsenosti. V roku 2019 ho zaviedol v Japonsku, kde musia zoznámenia chtiví jedinci preukázať, že majú 18 rokov.

tinder
Ilustr. foto: Pixabay

Tinder v posledných rokoch zaviedol do praxe niekoľko funkcií, ktoré prispievajú k bezpečnosti a zodpovednému správaniu používateľov. Spustil overovanie prostredníctvom prednej kamery smartfónu alebo zabezpečený videočet.

Zoznamovacia služba neuviedla, akým spôsobom bude predložené dokumenty spravovať z hľadiska ochrany osobných údajov. Prirodzene, panujú obavy, že by mohli byť zneužité.

Tinder funguje od roku 2012 a patrí medzi najobľúbenejšie aplikácie na zoznamovanie sa s novými ľuďmi. Dostupná v 190 krajinách a v 40 jazykoch. Ide o jednu z najziskovejších aplikácií sveta mimo kategórie hier.