magdart

Realme predstavil MagDart, magnetické príslušenstvo pre smartfóny

Dve nabíjačky, stojan s externou batériou, portrétové LED svetlo a peňaženka so stojanom.

Čínsky výrobca smartfónov Realme oficiálne predstavil magnetické príslušenstvo MagDart, o ktorom sme sa čo-to dozvedeli už skôr vďaka uniknutým informáciám. Systém je inšpirovaný riešením MagSafe od Apple. Podrobnosti prináša GSMArena.

Realme MagDart nie je iba o nabíjačkách. Výrobca predstavil peňaženku, stojan kombinovaný v externou batériou a dokonca výklopné LED svetlo, ktoré slúži ako doplnok k fotoaparátu.

Zaujímavosťou je, že spoločnosť spolu s príslušenstvom nepredstavila kompatibilný smartfón, hoci ho predtým prezentovala. Model Realme Flash zostáva za oponou. Namiesto neho si so zariadeniami porozumie aktuálny smartfón Realme GT.

Ten však bezdrôtovým nabíjaním vybavený nie je. Sprístupní ho až špeciálny kryt, ktorý sa na smartfón nasadí. To teoreticky to znamená, že sa budú dať nabíjačky MagDart používať aj s inými zariadeniami.

realme
Foto: Realme

O dopĺňanie energie sa budú starať dve zariadenia. 50 W modul je podľa výrobcu najrýchlejšou magnetickou bezdrôtovou nabíjačkou na svete. 4500 mAh batériu smartfónu Realme GT nabije za menej ako hodinu. Teda takmer rovnako rýchlo ako nabíjanie drôtom.

Realme
Foto: Realme

Toto príslušenstvo je rozmernejšie. Miesto sa muselo nájsť pre ventilátor, ktorý sa stará o to, aby sa smartfón a nabíjačka samotná počas prevádzky neprehrievali. Praktickejšie pôsobí 15 W „puk“ s hrúbkou 3,9 milimetra. Výrobca uvádza, že 4500 mAh akumulátor nabije za 90 minút. Príslušenstvo je kompaktnejšie a rýchlejšie ako nabíjačka MagSafe pre smartfóny iPhone 12.

magdart
Foto: Realme

Svetlo sveta uzrel aj akýsi stojan 2v1. Časť stojanu, ktorá nabíja smartfón, je vlastne externou batériou. Používateľ ju môže oddeliť od základne a vziať si ju so sebou na cesty. V prípade potreby ju „prilepí“ na zadnú stranu smartfónu. Dizajnéri magnetickú powerbanku odeli do hliníka a (vegánskej) kože.

magdart
Foto: Realme

Rad príslušenstva dopĺňa puzdro Beauty Light. Obsahuje svetelný prstenec so 60 LED diódami, ktorý čerpá energiu zo smartfónu cez reverzné nabíjanie. Nastaviť sa dá jas aj teplota farieb. Príslušenstvo poteší najmä selfie maniakov, ktorým nedajú spávať zrnité autoportréty zhotovené v zlých svetelných podmienkach.

magdart
Foto: Realme

Plejádu produktov uzatvára peňaženka taktiež vyhotovená z hliníku a umelej kože. Pojme tri platobné karty. Jej súčasťou je stojan, ktorý podoprie smartfón pri sledovaní videí, filmov a podobne.

magdart
Foto: Realme

Realme zatiaľ neprezradil, kedy sa príslušenstvo dostane na trh. Cenu si taktiež necháva pre seba. Nemalo by ale trvať dlho, kým sa tieto informácie dozvieme. Čínsky výrobca je v podstate prvým v Android klube, ktorý predstavil vlastné magnetické príslušenstvo.

Realme je sesterskou značkou výrobcov Oppo a OnePlus. Nebolo by prekvapením, keby s niečím podobným časom vyrukovali aj tieto subjekty. Technológia nabíjania Realme SuperDart je v konečnom dôsledku iba premenovaným nabíjaním SuperVOOC od Oppo a Warp Charge od OnePlus.