magdart

Realme chystá magnetické nabíjačky MagDart, inšpiroval sa u Apple

Spoznáme prvý Android smartfón s magnetickým bezdrôtovým nabíjaním?

Rad smartfónov iPhone 12 je vybavený praktickým magnetickým konektorom MagSafe. Kompatibilnú nabíjačku alebo externú batériu stačí priložiť k zadnej strane smartfónu. Magnety ich uchytia v správnej polohe a umožnia iPhone držať a používať aj počas nabíjania.

Aj Android klub musí uznať, že je MagSafe naozaj šikovným riešením. Asi nebude trvať dlho, kým sa u Apple inšpirujú konkurenční výrobcovia spotrebnej elektroniky. Jeden z nich sa už touto cestou vydal.

Server Gizmochina informuje o príslušenstve MagDart, ktoré patrí mladej čínskej značke Realme spadajúcej do skupiny BBK Electronics (OnePlus, Oppo, Vivo, iQOO). Výrobca si pred časom zaregistroval na úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) ochrannú známku na technológiu „MagDart“.

Realme
Foto: GIzmochina

Už podľa názvu bolo viac-menej jasné, o čo asi pôjde. Zverejnené fotky príslušenstva zameranie technológie potvrdzujú. Realme pracuje na minimálne dvoch bezdrôtových nabíjačkách, ktoré sa k smartfónom pripoja pomocou magnetu.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá
magdart
Foto: GIzmochina

Jednou z nich je pomerne štíhla placka, ktorá by mala zabezpečiť bezdrôtové nabíjanie výkonom 15 W. Druhá nabíjačka je podstatne objemnejšia, ponúknuť by však mala oveľa rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie, porovnateľné s dopĺňaním energie cez kábel.

K príslušenstvu MagDart je potrebná ešte jedna vec – kompatibilný smartfón. Realme ho zatiaľ nepredstavil, čo nakoniec platí aj o samotných nabíjačkách. Na oficiálne informácie si musíme počkať. Pokiaľ nebude čínsky výrobca otáľať, z jeho kapacít môže vzísť prvý Android smartfón s magnetickým bezdrôtovým nabíjaním.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať