mi mix fold

POTVRDENÉ: Xiaomi 10. augusta predstaví nový Mi Mix 4, selfie fotoaparát poputuje pod displej!

Zapisujte do kalendára.

Mnohí to predpovedali, mnohí tomu verili. A je to skutočne tak. Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky, Xiaomi, už 10. augusta usporiada podujatie, počas ktorého nám predstaví svoj najnovší smartfón nabitý tými najlepšími technológiami. Správne – po dvoch rokoch sa konečne dočkáme nového modelu Mi Mix, informuje server GSMArena.

Podujatie sa tak bude konať už budúci utorok, len deň pred Galaxy Unpacked, počas ktorého nám svoje novinky ukáže juhokórejský Samsung. Krátko na to nám má svoju čerstvú vlajkovú loď predstaviť aj Honor.

Spoločnosť Xiaomi príchod Mi Mix 4 potvrdila prostredníctvom snímky, ktorú zverejnila na čínskej sociálnej sieti Weibo (nižšie). Podrobnejšie detaily však neprezrádza. Musíme sa tak opäť obrátiť na predpovede informátorov a certifikácie, podľa ktorých má zariadenie disponovať 8/12 GB operačnej pamäte a 256 GB interného úložiska.

Xiaomi Mi Mix 4 skutočne ponúkne selfie fotoaparát pod displejom

S veľmi zaujímavou ukážkou prichádza renomovaný informátor vystupujúci ako Digital Chat Station. Na sieti Weibo zverejnil video, ktoré má zobrazovať displej chystaného Mi Mix 4. Panel na videu je plne funkčný a až podozrivo flexibilný. Je však nízka pravdepodobnosť, že si takúto ohybnosť zachová aj pri implementácii do konečného produktu. Oplatí sa skôr pozrieť na chýbajúci selfie fotoaparát. Ten totiž zaujal svoje miesto pod displejom, čo je možné si všimnúť na konci videa.

Ďalej sa špekuluje, že Mi Mix 4 dorazí vybavený systémom MIUI vo verzii 12.5. Interiér má obývať vysoko výkonný čipset Snapdragon 888 a batéria s podporou pre bleskové 120 W nabíjanie. Zadná strana bude do značnej miery pripomínať Mi 11 Ultra, nakoľko sa na nej má okrem fotoaparátov nachádzať aj sekundárny displej.

Aktuálna cena Xiaomi Mi 11 Ultra