oneplus nord 2

Smartfón OnePlus Nord 2 nevybuchol kvôli poruche, reaguje výrobca

„Vonkajšie faktory.“

Ankur Sharma nedávno zverejnil na sociálnej sieti Twitter fotografie obhoreného smartfónu OnePlus Nord 2. Zariadenie, ktoré je na trhu len krátko, explodovalo jeho manželke počas jazdy na bicykli.

Incident ju vydesil. Z bicykla spadla, z čoho bola následne otrasená. Nový OnePlus Nord 2 si pritom manželka Ankura Sharmana užívala iba 5 dní. Výrobca na príspevok promptne zareagoval. Uviedol, že ho situácia mrzí a vzniknutú škodu vynahradí. Zároveň sa pustil do vyšetrovania vzniknutého a určite nepríjemného problému.

Výrobca OnePlus po pár dňoch vydal stanovisko, v ktorom vysvetľuje príčiny explózie. Publikoval ho server PhoneArena.

Výsledky vyšetrovania podľa slov spoločnosti naznačujú, že poškodenie smartfónu bolo spôsobené vonkajšími faktormi. Problém vo výrobe alebo poruchu zariadenia výrobca vylúčil.

oneplus nord 2
Foto: letsgodigital.org

OnePlus ďalej zákazníkov ubezpečuje, že jeho zariadenia prechádzajú dôkladnými testami kvality a bezpečnosti, vrátane rôznych tlakových a nárazových skúšok.

„Zdravie a bezpečnosť zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou,“ vyhlásil OnePlus.

Výrobca žiadne konkrétnosti neuvádza. Manželka mala smartfón vložený v puzdre na ráme bicykla. Teoreticky sa mohol prehriať, pokiaľ bolo vonku naozaj teplo. Čo presne výrobca „vonkajšími faktormi“ myslel sa asi nedozvieme.

V každom prípade to vyzerá na ojedinelý incident. Nič nenasvedčuje tomu, že by boli nedávno predstavené zariadenia výrobcu z pohľadu bezpečnosti rizikové. Explózie smartfónov si ale žiadajú pozornosť.

Stačí si spomenúť na Galaxy Note 7, ktorý kvôli chybe v konštrukcii čelil mnohým požiarom a explóziám. Samsung ho nakoniec musel stiahnuť z celosvetového trhu.

Aktuálna cena OnePlus Nord