mi mix fold

Konečne sa dočkáme? Xiaomi môže už budúci týždeň predstaviť nový Mi Mix!

A rad tabletov Mi Pad 5.

Trvalo to, no zrejme sa už konečne dočkáme. Čínske Xiaomi vraj môže už budúci týždeň predstaviť nový rad tabletov, pričom svoj čas na pódiu bude mať vyhradený aj prémiový smartfón z radu Mi Mix, píše Android Authority.

Xiaomi oznámilo svoje nadchádzajúce podujatie. Uvádzať ho má zakladateľ spoločnosti, Lei Jun, a to už 10. augusta o 19:30 CST, čo v prepočte na náš čas vychádza na 11. augusta o 1:30 v noci. Počas podujatia má byť reč o nedávnych “dobrých správach” pre Xiaomi a “10 najťažších rozhodnutiach”, ktoré musel Jun učiniť počas celej doby od vzniku firmy. Áno, toto sa skutočne nedá považovať za zrovna detailné informácie.

Podľa informátora, ktorý na čínskej sociálnej sieti Weibo vystupuje ako Bald Panda, má Xiaomi počas podujatia predstaviť Mi Mix 4 a nový rad tabletov Mi Pad 5. Stále to však nie je úplne isté, nakoľko táto informácia pochádza od neoficiálneho zdroja a reálne ju podporuje pomerne málo dôkazov.

Konečne nový Xiaomi Mi Mix?

Rozhodne to ale nie je nemožné. Ak má informátor pravdu, už budúci týždeň sa dočkáme predstavenia novej generácie obľúbeného radu smartfónov, ktorý sa nedočkal žiadneho nového príspevku už dva roky. Čo Mi Mix 4 ponúkne? Nikto presne nevie, no ráta sa s vlajkovou výbavou, ktorej čerešničkou na torte bude fotoaparát umiestnený pod displejom.

mi mix fold
Foto: Xiaomi

Sčasti predpoveď informátora potvrdzuje aj samotný dátum, kedy sa má podujatie konať. 10. august je len jeden deň pred štartom Galaxy Unpacked, ktorý každý rok usporadúva Samsung. V tesnom slede má svoju najnovšiu vlajkovú loď, Magic 3, predstaviť aj Honor.