sifrovanie

Zoom klamal svojich užívateľov, musí zaplatiť 85 miliónov dolárov

Na jedného užívateľa pripadá 15 až 25 dolárov.

Zoom, jedna z najobľúbenejších platforiem pre usporadúvanie online konferencií, musí zaplatiť poriadne mastnú pokutu. Bola totiž obvinená zo zavádzania v spojitosti s poskytovaním end-to-end šifrovania na svojich službách. Taktiež mala bez povolenia poskytovať Facebooku a Google údaje o svojich užívateľoch, píše 9to5Mac.

Služba súhlasila, že za svoj prečin zaplatí 85 miliónov amerických dolárov (71,6 milióna eur). Urovnanie žaloby sa má vzťahovať všetky kategórie používateľov bez ohľadu na to, či používajú bezplatné alebo platené konto.

Zdroj: MacRumors

Zoom zaplatí 85 miliónov dolárov, na jedného užívateľa pripadá 15 až 25 dolárov

85 miliónov dolárov rozhodne nie je málo, no keď si to rozpočítame, na jedného užívateľa pripadá približne 15 až 25 dolárov. Okrem zaplatenia uvedenej čiastky Zoom sľubuje, že v budúcnosti zlepší svoje postupy a posilní bezpečnosť a ochranu osobných údajov na svojej platforme.

Absencia end-to-end šifrovania v prostredí platformy bola odhalená ešte minulý rok, aj keď Zoom tvrdil, že toto šifrovanie používa. Krátko na to posilnil svoje systémy lepším šifrovaním a prísnejšou kontrolou súkromia.

Bezpečnosť užívateľov na platformách ako je Zoom je mimoriadne dôležitá, najmä teraz, keď mnohí pracujú alebo študujú z domu. Výnosy platformy počas pandémie porástli z 622,7 milióna dolárov na 2,7 miliardy dolárov. Konkrétne sa bavíme o progrese len za 12 mesiacov.