motorola razr

Motorola Razr: Ohybné véčko z roku 2019 získava Android 11

Posledný veľký update pre modernizovaný Razr.

Motorola Razr je jedným z prvých smartfónov s ohybnou obrazovkou, ktorý nelákal iba na pokrokovú zobrazovaciu technológiu, ale aj dávku nostalgie spojenú s pôvodnou vyklápačkou z roku 2004.

Motorola Razr uzrela svetlo sveta v septembri 2019 s maloobchodnou odporúčanou cenou 1599 eur. Po roku jej cena klesla až na 999 eur. Stále išlo o pomerne drahý smartfón, ktorý okrem ohybnej pOLED obrazovky ponúkal „len“ čipset Snapdragon 710, 128 GB pamäť, 16 Mpx fotoaparát alebo 2510 mAh batériu.

motorola razr
Motorola Razr (2019). Foto: GSMArena

Operačný systém Android 9 Pie nahradil v máji 2020 Android 10. Po viac ako roku od poslednej veľkej aktualizácie prichádza ďalšia, tentokrát na verziu Android 11, informuje AndroidPolice.

Dostupnosť aktualizácie hlási americký operátor Verizon. To znamená, že istý čas potrvá, kým sa aktualizácia dostane ku všetkým používateľom z celého sveta. Určite sa jej ale v nasledujúcich týždňoch dočkajú. Súčasťou aktualizácie je tiež júlová bezpečnostná záplata.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slováci čelia podvodným hovorom. Ak vám zavolá číslo s touto predvoľbou, nevolajte späť!

Smartfónu Motorola Razr sa týka obvyklý aktualizačný harmonogram, v rámci ktorého mu patria dve veľké aktualizácie na novšiu verziu operačného systému Android. Inými slovami, Android 12, ktorého stabilnú verziu Google sprístupní už o pár týždňov, prvé skladacie „véčko“ od Motoroly nedostane.

Získa ho až vylepšený model Razr 5G, ktorý výrobca predstavil v minulom roku. Ten je od výroby vybavený OS Android 10. Tým pádom má nárok na Android 11 aj Android 12.