Nákladná loď o váhe 40 000 ton sa zlomila na dve časti. Zanechala za sebou takmer 5 km dlhú olejovú škvrnu

Dve časti, ktoré ešte pár dní dozadu tvorili jeden celok, doposiaľ neboli z vody odstránené. Zatiaľ nie je isté, do akej miery incident ovplyvnil prostredie živočíchov v danej oblasti.

Máme tu ďalší nešťastný osud z hladiny oceánov. Crimson Polaris, nákladná loď o váhe takmer 40 000 ton, prevážala drevnú štiepku z Thajska do Japonska. Tesne pred dosiahnutím cieľovej destinácie sa však celý kolos zlomil na dve časti, píše UNILAD.

Aby sme boli konkrétnejší, incident sa odohral 11. augusta, a to necelé 4 km od japonského prístavu Hachinohe. Následkom nehody pritom nebolo len poškodenie nákladu, ale aj 5 km dlhá olejová škvrna. CNN informuje, že 21 členov posádky, ktorí pochádzali z Filipín a Číny, bolo zachránených pomocou helikoptér.

Zdroj: Kyodo News

Čo sa týka príčiny incidentu, prevádzkovateľ lode Crimson Polaris pre Kyodo News uviedol, že silný vietor odvial plavidlo na plytčinu, kde už nemohlo byť nadnášané.

“Z poškodeného trupu lode sa stratila časť nákladu drevnej tiepky. Spoločnosť Nippon Yusen v súčasnosti potvrdzuje množstvo nákladu a vplyv na morskú oblasť na mieste nehody. Na miesto boli vyslaní pracovníci spoločnosti, pričom majiteľovi lode a aj spoločnosti, ktorá ju spravuje, bude poskytnutá potrebná podpora,” uvádza spoločnosť Nippon Yusen Kaisha, ktorá si loď prenajala, vo svojom prehlásení.

Dve časti, ktoré ešte pár dní dozadu tvorili jeden celok, doposiaľ neboli z vody odstránené. Zatiaľ nie je isté, do akej miery incident ovplyvnil prostredie živočíchov v danej oblasti. Hovorca miestnej pobrežnej stráže však deklaruje, že hliadkové lode priebežne monitorujú vývoj situácie, informuje agentúra Reuters.