Motorola RAZR 5G prichádza na slovenský trh. Ohybný displej má zniesť 5 rokov používania

Slovenské zastúpenie značky Motorola nám prostredníctvom online konferencie predstavilo novú generáciu „véčka“ RAZR, ktoré je dostupné s moderným 5G pripojením a ďalšími vylepšeniami.

Slovenské zastúpenie značky Motorola nám prostredníctvom online konferencie predstavilo novú generáciu „véčka“ RAZR, ktoré je dostupné s moderným 5G pripojením a ďalšími vylepšeniami.

Motorola RAZR 5G, ako sa smartfón oficiálne nazýva, má takmer identický elegantný dizajn ako prvá generácia, ktorý je tvorený prémiovým sklom (Gorilla Glass 5) a hliníkom (s7000).

Inžinieri ale vylepšili mechanizmus otvárania a zatvárania (už nemá medzeru), snímač odtlačkov presunuli na zadnú stranu a do vonkajšej časti osadili objektív výkonnejšieho fotoaparátu.

Foto: Motorola

Vnútorný ohybný P-OLED displej s uhlopriečkou 6,2″ (876 x 2142 pixelov) znesie podľa slov výrobcu 200 000 otvorení a zatvorení, čím predpokladá životnosť na úrovni minimálne 5 rokov. To by malo stačiť, keďže podstatná časť spotrebiteľov mení smartfón častejšie ako raz za 5 rokov.

Zaujímavá je aj odolnosť celého zariadenia. Motorola RAZR 5G je jediným smartfónom s ohybným displejom, ktorý aspoň čiastočne odolá vode. Počíta sa s bežnými situáciami ako je dážď, sneh, pot a podobne.

Foto: Motorola

Pre účely lepšej použiteľnosti smartfónu v zatvorenom stave vývojári rozšírili funkcie prednej obrazovky (2,7″, 600 x 800 pixelov). Panel je síce menší, no spotrebiteľ dokáže pomocou prednej obrazovky spúšťať a ovládať podstatne viac aplikácií.

Obrazovka môže zobrazovať mapy z navigačných aplikácií, videá na YouTube, fotografie, skratky pre rýchle uskutočnenie hovorov s vybranými kontaktmi, hudobný prehrávač, poznámky alebo správy z komunikačných aplikácií, na ktoré je vzápätí možné odpovedať.

Foto: Motorola

Predný displej zobrazí štandardnú qwerty klávesnicu, no zadávanie znakov môže kvôli jej veľkosti robiť problémy používateľom s hrubšími prstami. Predný displej taktiež funguje ako hľadáčik pre selfie.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Nielen selfie fotky zachytí hlavný fotoaparát, ktorý má po novom 48 Mpx rozlíšenie, svetelnosť f/1.7 a optickú stabilizáciu podporovanú tiež elektronickou stabilizáciou. Dobre vyzerá aktualizovaná aplikácia fotoaparátu s upraveným UI a novými funkciami (verzia 3.0), ktorá je zatiaľ exkluzívnou súčasťou RAZR 5G.

Foto: Motorola

Mobilná novinka dosiahne na 5G sieť vďaka čipsetu Snapdragon 765G. Ide asi o najvýkonnejší a najschopnejší procesor z kategórie vyššej strednej triedy. Smartfón má v tele rozmiestnené 4 antény, aby bola dostupnosť signálu čo najspoľahlivejšia. Dokonca obsahuje špeciálny SAR senzor, ktorý zníži vyžarovanie pri priložení smartfónu k hlave.

Sade Snapdragon 765G asistuje 8 GB operačná pamäť a 256 GB interné úložisko. Kapacity teda stúpli. Moto RAZR 5G zhltne aj klasickú fyzickú SIM kartu. Prvá generácia má len eSIM modul. Polepšila si batéria, ktorá disponuje kapacitou 2800 mAh (15W nabíjanie).

Motorola RAZR 5G
Foto: Motorola

Smartfón beží pod operačným systémom Android 10 v takmer čistej forme, ako sme si už pri zariadeniach Motorola zvykli. Bonusom sú len takzvané Moto Akcie, ktoré sú zväčša prínosom. Umožnia napríklad okamžite aktivovať LED baterku (potrasením), fotoaparát a ďalšie, často používané prvky.

Motorola RAZR 5G sa objaví na pultoch slovenských predajní v najbližších dňoch v grafitovej farbe za maloobchodných odporúčaných 1499 eur. Neskôr príde na trh aj verzia v zlatej farbe.

Cena prvej generácie Moto RAZR zároveň klesla na 1149 eur (uvedená výrobcom). Niektorí predajcovia ju vedia ponúknuť aj lacnejšie, s cenou podliezajúcou 4-cifernú hranicu. Ďalšie informácie nájdete na adrese motorola.sk.

Total
42
Zdieľaní
Total
42
Zdieľať