pixel 6 pro

Zlé správy: Google Pixel 6 ani Pixel 6 Pro nebudú mať v krabičke nabíjačku

Google sa na jeseň vydá po stopách konkurenčného Apple a Samsungu a z krabičiek pripravovaných smartfónov odstráni nabíjačku.

Google nám nedávno poskytol prvý oficiálny pohľad na chystaný rad vlajkových lodí – Pixel 6. Pozostávať bude z dvoch zariadení, a to základného Pixel 6 a vylepšeného Pixel 6 Pro. Hoci už poznáme dizajn a aj prvé informácie ohľadom vlastného čipsetu Tensor, mnoho detailov je ešte stále neznámych. Čím je však predstavenie smartfónov bližšie, tým sa toho dozvedáme viac a viac.

Aktuálne na hladinu vyplávala ďalšia kľúčová, avšak nie veľmi pozitívna informácia. Google sa na jeseň vydá po stopách konkurenčného Apple a Samsungu a z krabičiek pripravovaných smartfónov odstráni nabíjačku, píše GSMArena. Pixel 5 je tak zrejme posledným smartfónom od Google, ktorý sa ku zákazníkovi dopracuje aj s adaptérom.

Google pre The Verge povedal, že väčšina ľudí už doma nabíjačku s USB-C káblom má, a tak už naďalej nemá význam ich pribaľovať ku každému smartfónu. Samozrejme, ako dôvod môžeme brať snahu o šetrenie životného prostredia, no asi je každému jasné, že veľkú úlohu hrajú aj peniaze. Nabíjačky nie sú zadarmo.

pixel 5a 5G
Foto: Google

Problém s absenciou nabíjačiek v balení

Keď výrobca vydá nový smartfón a pribalí k nemu nabíjačku, zvyčajne ide o najvhodnejšiu nabíjačku pre daný model. Ak telefón podporuje 65 W nabíjanie, výrobca pribalí 65 W adaptér. Ak podporuje len 25 W, pribalí 25 W adaptér. Jednoduché. No keď výrobca nepribalí žiadnu nabíjačku, môže nastať situácia, že užívateľ nebude môcť využiť kapacity nového zariadenia naplno.

Ak by napríklad Pixel 6 podporoval 50 W nabíjanie, no záujemca by mal doma len 25 W nabíjačku, musel by sa buď uspokojiť s dlhším procesom nabíjania alebo ísť do obchodu a minúť ďalšie peniaze na výkonnejší adaptér. A to by koniec-koncov aj tak viedlo k nadbytočnému odpadu a tým pádom väčšiemu znečisteniu životného prostredia.

Na takéto závery je však ešte príliš skoro, nakoľko nepoznáme všetky špecifikácie ani jedného z dvojice chystaných vlajkových lodí. Nebudeme však na ne čakať pridlho. Google má Pixel 6 a Pixel 6 Pro predstaviť už na jeseň.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 5