apple watch

Žene sa do domu vlámal zlodej a spútal ju. Na záchranu použila Apple Watch

Žena sa po viac ako hodine držania v zajatí začala sťažovať, že jej je zima, keď sedí na podlahe. Zlodej ju teda pripútal k posteli, avšak len za jednu ruku. To jej umožnilo použiť svoje Apple Watch.

Apple Watch nepochybne patria medzi najužitočnejšie nositeľné zariadenia na trhu. Disponujú mnohými užitočnými funkciami, ktoré v minulosti dokázali odvrátiť nejedno nebezpečenstvo či dokonca zachrániť ľudský život. Po novom to môže potvrdiť aj 20-ročná žena zo Spojených štátov amerických, ktorej sa do domu vlámal zlodej.

Ako píše server iMore odvolávajúci sa na miestnu publikáciu Bergen Record, mladá žena z USA raz po návrate domov našla vo svojej izbe zlodeja. Ten od nej začal vymáhať peniaze a následne ju pripútal k posteli, kde bola nútená zotrvať viac ako hodinu. Našťastie mala pri sebe svoje Apple Watch, prostredníctvom ktorých sa jej podarilo kontaktovať svoju matku. Polícia do domu vtrhla práve vo chvíli, keď bol 31-ročný muž na odchode.

Zlodej sa vyhrážal airsoftovou zbraňou, matku okradol o 11 dolárov

Žena sa po viac ako hodine držania v zajatí začala sťažovať, že jej je zima, keď sedí na podlahe. Zlodej ju teda pripútal k posteli, avšak len za jednu ruku. To jej umožnilo použiť svoje Apple Watch, prostredníctvom ktorých napísala svojej matke, aby privolala políciu.

Matka 20-ročnej ženy sa nachádzala v tej istej domácnosti. Po obdržaní hrôzostrašnej správy sa išla o poschodie nižšie presvedčiť, čo sa skutočne deje. Tu na ňu zlodej namieril airsoftovú zbraň. To však obete v tom momente nemohli vedieť.

Muž začal vymáhať peniaze, a tak mu matka dala všetko, čo mala u seba v peňaženke, konkrétne 11 dolárov. Zobral si ich a vybral sa preč. Pri odchode však naňho čakalo nemilé prekvapenie v podobe policajného zásahu. Aktuálne sedí vo vyšetrovacej väzbe, kde čaká na súdne konanie. Obidve ženy našťastie ostali bez zranení.

Aktuálna cena hodiniek Apple Watch Series 6